NewsyJolanta Kwaśniewska zabrała głos w sprawie wynagrodzenia Agaty Dudy

Jolanta Kwaśniewska zabrała głos w sprawie wynagrodzenia Agaty Dudy

Jolanta Kwaśniewska zabrała głos w sprawie wynagrodzenia Agaty Dudy
Izabela Wodzińska

29.05.2015 11:29, aktual.: 29.05.2015 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agata Duda jest nauczycielką niemieckiego w  jednej z krakowskich szkół. Jest też córką wybitnego poety Nowej Fali, Juliana Kornhausera.

Teraz, kiedy jej mąż został prezydentem Agata wraz z nim przeprowadzi się do Warszawy, do Pałacu Prezydenckiego. Aby to zrobić musi zrezygnować z pracy. Jeśli Prezydentowi przysługuje pensja za swoją pracę tak Pierwszej Damie już nie. Pełni ona funkcję zupełnie bezpłatnie. Niektórzy używają w tym przypadku słowa "charytatywnie".

Głos w sprawie wynagrodzeń dla Pierwszych Dama zabrała była Pierwsza Dama, Jolanta Kwaśniewska. Ona także kiedy jej mąż, Aleksander Kwaśniewski był prezydentem Polski nie pobierała pensji ani żadnych gratyfikacji. Jolanta chciałaby, aby to się zmieniło. W końcu Pierwsza Dama pracuje tak samo ciężko jak jej mąż, Prezydent.

Zamiast zamiatać tę sprawę pod dywan, trzeba zdecydowanie zająć się tematem wynagrodzeń dla pierwszych dam. (...) Powinno się pójść w kierunku przyznania żonom prezydentów przynajmniej jakiegoś minimum, jak to było w przypadku żon ambasadorów-powiedziała Jolanta w rozmowie z magazynem Fakt

Zgadzacie się z byłą Pierwszą Damą?

Fotografia: ONS
Fotografia: ONS
Andrzej Duda z córką Kingą oraz z żoną, Agatą Dudą
Fot. ons
Andrzej Duda z córką Kingą oraz z żoną, Agatą Dudą Fot. ons
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także