ExclusiveJoanna Przetakiewicz zaczęła edukować Polaków na temat pieniędzy. Zdradziła nam, dlaczego akurat teraz jest to szczególnie potrzebne [WIDEO]

Joanna Przetakiewicz zaczęła edukować Polaków na temat pieniędzy. Zdradziła nam, dlaczego akurat teraz jest to szczególnie potrzebne [WIDEO]

Joanna Przetakiewicz
Joanna Przetakiewicz

05.06.2022 16:40

Joanna Przetakiewicz to znana bizneswoman. Gwiazda przez ponad dekadę była związana z najbardziej majętnym Polakiem – przedsiębiorcą Janem Kulczykiem. To właśnie on namówił ją do stworzenia własnej marki fashion. Asia zarobiła na niej naprawdę potężne pieniądze, dzięki czemu uchodzi dziś za jedną z najbogatszych kobiet w naszym kraju. Ostatnio premierę miała jej książka pt. Pieniądze szczęście dają. Celem wydawnictwa jest przełamanie tabu związanego z zarabianiem, posiadaniem i wydawaniem pieniędzy.

Przedsiębiorczyni więcej na temat książki opowiedziała naszej reporterce.

Joanna Przetakiewicz o pieniądzach. Co powiedziała?

Joanna Przetakiewicz przyznała, że premiera książki została początkowo przesunięta na późniejszy termin, co miało związek z wybuchem inwazji rosyjskiej przeciwko Ukrainie.

Książka Pieniądze szczęście dają jest bezpłatna, jest początkiem akcji społecznej, której uważam dzisiaj bardzo potrzeba. Kiedy 24 lutego wybuchła wojna na Ukrainie - książka nasza miała wyjść w marcu - to ja powiedziałam, że nie ma nic ważniejszego niż wojna, wspieranie, pomaganie, organizacja. Kogo to w ogóle teraz obchodzi. Wstrzymujemy wszystko. Wstrzymujemy premierę przede wszystkim, bo byłoby to kompletnie nie na miejscu, ani nie był to ani czas, ani moment na to, aby mówić o pieniądzach. Po tych kilku miesiącach zdaliśmy sobie wszyscy sprawę po raz kolejny, że w kryzysowej sytuacji potrzebne są pieniądze. Co zbieraliśmy na Ukrainę? Wraz z Erą Nowych kobiet jeździłyśmy i zbierałyśmy cały czas pieniądze, albo rzeczy, które kosztują pieniądze.

Nasza rozmówczyni nie ukrywała, że ostatnio jesteśmy bardzo mocno doświadczanie i nasza sytuacja ekonomiczna jest teraz niezwykle istotna:

Nie przypuszczałam, że po tak gigantycznym kryzysie współczesnego świata, jakim był koronawirus, z którego jeszcze nie wyszliśmy i którego traumy nie przerobiliśmy, że wpadniemy w jeszcze większy kryzys czyli kolejne wystrzelenie nas z komfortu, poczucia bezpieczeństwa. Bliskość tej wojny, to, jak się nią przejęliśmy, jak fantastycznie zdaliśmy egzamin z pomagania i wspierania, spowodowało, że kilka miesięcy później uznaliśmy, że ta książka jest jeszcze ważniejsza niż kilka miesięcy temu. Kryzys, to, co się w tej chwili dzieje, inflacja, pogłębiająca się i pogarszająca sytuacja w każdej dziedzinie, a głównie w tych podstawowych uświadomiła nam, że dbanie o pieniądze jest dzisiaj o wiele ważniejsze niż niedawno.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Joanna Przetakiewicz
Joanna Przetakiewicz
Dorota Weka, Joanna Przetakiewicz - Gałkowo Perlage Masters 2022
Dorota Weka, Joanna Przetakiewicz - Gałkowo Perlage Masters 2022
Joanna Przetakiewicz.  Premiera książki Fundacji SEXED.PL
Joanna Przetakiewicz. Premiera książki Fundacji SEXED.PL
Anna Lewandowska i Joanna Przetakiewicz
Anna Lewandowska i Joanna Przetakiewicz
Joanna Przetakiewicz w bikini
Joanna Przetakiewicz w bikini
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także