NewsyJoanna Przetakiewicz pierwszy raz o powodach rozstania z Janem Kulczykiem. Związek z miliarderem był daleki od idealnego

Joanna Przetakiewicz pierwszy raz o powodach rozstania z Janem Kulczykiem. Związek z miliarderem był daleki od idealnego

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk
Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk
Sebastian
31.01.2022 15:26, aktualizacja: 05.09.2022 18:12

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk przez dekadę byli w związku partnerskim. Nic nie wskazywało na to, że coś między nimi może być nie tak. Wielu było zdziwionych, gdy dowiedziało się o ich rozstaniu. Na początku nie zdradzali przyczyny odejścia od siebie, a jedynie podkreślali, że mimo wszystko wciąż łączy ich przyjaźń. Półtora roku później miliarder zmarł, co mocno przeżyła projektantka:

To był moment, kiedy zamroziłam samą siebie. (...) Po odejściu Jana nie byłam w stanie zapłakać. Dwa miesiące po pogrzebie, których nawet nie pamiętam, pojechałam na nowojorski Fashion Week. Uwielbiam atmosferę pokazów mody. Kolorowy, kreatywny i bajkowy świat, czasami aż nierzeczywisty. Bardzo mój. Tym razem nie cieszyło mnie nic. Choć zabrałam dwie walizki ubrań, przechodziłam tydzień w jednej sukience. Cały czas byłam bardzo smutna - wyznała na łamach magazynu Viva!.

Dlaczego Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk się rozstali?

54-latka była gościem podcastu Żurnalisty. Gwiazda zdecydowała się na szczerość i otwarcie wyjawiła, dlaczego jej drogi z Janem się rozeszły. Okazuje się, że życie u boku miliardera nie było tak kolorowe jak mogłoby się wydawać. Wypełniony po brzegi grafik dał parze w kość:

My mieliśmy już taki tryb życia, który nas w pewnym momencie umęczył. My potrafiliśmy być w trzech krajach jednego dnia jednocześnie. Dołóżmy do tego pracę, która była moim priorytetem i on był moim priorytetem.

Przetakiewicz marzyła o powrocie do pracy, co wpłynęło to, że zakochani nie mieli dla siebie czasu. Joannę pochłonęła praca nad własną marką premium w branży mody. Za namową Karla Lagerfelda otworzyła La Manię, co wiązało się z ograniczeniem czasu dla ukochanego:

Ja poczułam w pewnym momencie, że muszę znowu pracować, bo byłam do tego przyzwyczajona. Ja pracowałam od 22. roku życia, zawsze byłam niezależna i gdzieś we mnie rósł głód takiej sytuacji, że ja jednak muszę robić coś dla siebie, coś swojego. Potem w tym całym natłoku obowiązków, niesamowicie intensywnego trybu życia, stało się to szalenie trudne. W jakimś sensie zaczęła się ta sytuacja tak zagęszczać i my byliśmy tak zajęci, że takie życie potrafi cię przepalić.

Bizneswoman z jednej strony chciała być niezależna, ale z drugiej rozumiała też potrzeby Kulczyka. Na dłuższą metę jednak takie życie nie było dla niej:

Prawdą jest, że przy tak dwóch intensywnych życiach plus życiu razem, naprawdę jest bardzo trudno. Dlatego bardzo często jest tak, że mężczyźni, którzy mają wybitną karierę, wolą, kiedy ich żony nie pracują, ponieważ oni chcą mieć tę drugą stronę, która się dostosowuje. Taka kobieta jest dla nich wsparciem, a nie współzależnością, wyzwaniem, bo tego wszystkiego staje się już za dużo. Co też jest zrozumiałe.

Cały wywiad Żurnalisty z Joanną Przetakiewicz możecie odsłuchać poniżej.

https://open.spotify.com/episode/5jjEtV6aZ8aAizGGTHiHeo?si=5d7d341552374db9

Związek Joanny Przetakiewicz i Jana Kulczyka trwał ok. 8 lat
Związek Joanny Przetakiewicz i Jana Kulczyka trwał ok. 8 lat
Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk
Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk
Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk na początku swojej relacji
Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk na początku swojej relacji
Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk razem
Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk razem
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także