ExclusiveJoanna Przetakiewicz o aferze z Jessicą Mercedes: "Zrobiła błąd. Wystarczyło powiedzieć, że…" [WIDEO]

Joanna Przetakiewicz o aferze z Jessicą Mercedes: "Zrobiła błąd. Wystarczyło powiedzieć, że…" [WIDEO]

Joanna Przetakiewicz, Joanna Mercedes
Joanna Przetakiewicz, Joanna Mercedes

27.05.2020 18:20, aktual.: 28.05.2020 01:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Afera koszulkowa z Jessicą Mercedes i marką Veclaim w roli głównej wywołała ogromną dyskusję wśród internautów i ekspertów od mody. Jedni zarzucają jej oszustwo i żerowanie na naiwności klientów, inni zaś tłumacza ją jej wpadkę młodym wiekiem i brakiem doświadczenia w zawodzie projektanta.

Joanna Przetakiewicz o aferze koszulkowej z Jessicą Mercedes i Veclaim

Każdy ma swoją rację. Teraz poznaliśmy zdanie Joanny Przetakiewicz. Projektantka, bizneswoman i właścicielka domu mody La Mania, opowiedziała nam, co sądzi o zachowaniu Jessiki, która pod szyldem własnej marki wycinała oryginalne metki producentów t-shirtów z Maroka.

To jest dziewczyna, która sprawia bardzo dobre wrażenie. To jest dziewczyna, która się stara, kocha modę, ma dobry gust i styl. To nie jest osoba, która żyje ot tak sobie bo chce być celebrytką, tylko ona naprawdę chce coś w życiu osiągnąć i zdobyć. Myślę, że ona na pewno się odbuduje. W ogóle wspieram takie młode dziewczyny, które chcą czegoś więcej, chcą latać coraz wyżej. Niewątpliwie zrobiła błąd. Dzisiaj tego bardzo żałuje, jestem przekonana o tym. Ale prawdą jest, czy jak my pomyślimy o sobie, to nigdy nie zrobiliśmy żadnego błędu? Czy zawsze robimy wszystko mądrze, przemyślanie?

Joanna uważa, że marka Jessiki ma szansę przetrwać kryzys wizerunkowy, jeśli blogerka dostanie odpowiednio wysoki kredyt zaufania od klientów i fanów.

Każdy z nas jest tylko człowiekiem. Niewątpliwie jest to bardzo duża plama na wizerunku. Ale nie ma takiej plamy, której nie można zmyć. Nie ma takiej rysy, której nie można zeszlifować. Wierzę, że ona takim swoim pozytywnym podejściem do życia i pracowitością na pewno to odbuduje. Ta sytuacja pokazała po raz kolejny, jak strasznie trudno i długo buduje się swoją markę, a jak bardzo łatwo stracić kredyt zaufania. Życie czasami jest okrutne. Starasz się, budujesz coś i nagle przychodzi jedna rzecz- faktem jest, że to nie była w jej przypadku przypadkowa sytuacja jednego dnia, tylko nabudowana sytuacja przez ileś tygodni. Jeden duży błąd, który rzeczywiście spowodował ogromny kryzys w jej marce. Spróbujmy dać jej kredyt zaufania. Ja spotkałam się z tak ogromną krytyką jej marki i jej samej, np. że powinna iść do więzienia i nie wiadomo co jeszcze. Myślę, że akurat ona ma to nie zasługuje. Postarajmy się, nie pogarszać jej sytuacji.

Joanna wytłumaczyła, dlaczego t-shirty La Manii są droższe niż te, dostępne w Zarze czy H&M. Wynika to nie tylko z wysokiej jakości materiałów, ale też całego procesu powstawania koszulek.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że szycie t-shirtów w Polsce, tak jak my to robimy w La Manii, bo my kupujemy bawełnę z Włoch lub Japonii, potem robimy konstrukcję, wykańczamy w Polsce i dlatego te t-shirty kosztują 199 zł. Ja nie wiem ile kosztowała ich późniejsza praca. Może tak być, że ten proces który dokładali do tych t-shirtów był na tyle drogi, że to tłumaczy tą cenę.

Przetakiewicz trzyma kciuki za Jessikę. Uważa, że najlepszym wyjściem z całej sytuacji byłyby przeprosiny dla klientów, których zaufanie zostało nadwyrężone.

Na pewno Jessika wyciągnie z tego ogromną i wartościową lekcję. Jestem przekonana, że jest na tyle mądrą dziewczyną, że się nie załamie, tylko to ją wiele nauczy. Ale mam też nadzieję, że inni skorzystają z tej lekcji. Dlatego, że czasami, a właściwie zawsze, nie opłaca się mówić nieprawdy. Wcześniej, czy później to jakoś wyjdzie. Ktoś coś powie, coś się wydarzy. W zasadzie nie ma sensu. Wystarczyło powiedzieć: "tak, kupujemy takie T-shirty, które są gotowe, bo dzięki temu możemy Wam zaproponować np. niższą cenę".

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

Zapis całego live'a z Joanną Przetakiewicz:

Maffashion i Jessica Mercedes
Maffashion i Jessica Mercedes
Jessica Mercedes wybrała sandałki na obcasie białej marki
Jessica Mercedes wybrała sandałki na obcasie białej marki
Joanna Przetakiewicz - prezent imieninowy
Joanna Przetakiewicz - prezent imieninowy
Joanna Przetakiewicz - imieniny
Joanna Przetakiewicz - imieniny
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także