NewsyZmysłowa Baby z "Dirty Dancing" skończyła 60 lat! Jak dziś wygląda Jennifer Grey?

Zmysłowa Baby z "Dirty Dancing" skończyła 60 lat! Jak dziś wygląda Jennifer Grey?

Jennifer Grey, Patrick Swayze
Jennifer Grey, Patrick Swayze
Adam Streb
26.03.2020 23:10, aktualizacja: 27.03.2020 01:27

Jennifer Grey wychowała się w rodzinie teatralnej: ojcem aktorki jest Joel Grey – nagrodzony Oscarem za film Kabaret, a dziadkiem znany komik – Mickey Katz. Matka także próbowała swoich sił jako aktorka i piosenkarka, ale nie odniosła sukcesu.

Jennifer od dziecka uwielbiała tańczyć, ale szybko dotarło do niej, że nie ma wystarczającego talentu, by odnieść sukces w tej dziedzinie. Bez owijania w bawełnę przyznawała się, że nigdy nie była najlepsza w klasie. Ukończyła więc kurs teatralny i czekała na swoją wielką szansę. W międzyczasie pracowała jako kelnerka. Zadebiutowała w 1984 roku niewielką rólką w filmie Buntownik z Eberton. Potem przyszły kolejne propozycje. W 1984, na planie filmu Czerwonym świcie Johna Miliusa, pierwszy raz spotkała Patricka Swayze. Nie przypadli sobie do gustu. Ale trzy lata później znów zagrali razem.

Jennifer Grey w filmie Dirty Dancing

Mało kto wierzył w sukces filmu, który w polskim tłumaczeniu nosi tytuł Wirujący seks. Początkowo proponowano główną rolę Valowi Kilmerowi, ale ten odrzucił propozycję. Na zdjęciach próbnych pojawiła się także Sarah Jessica Parker, ale szybko okazało się, że nie radzi sobie w scenach tanecznych. Dopiero wtedy zaproszono do współpracy Patricka Swayze.

27-letnia Grey, początkowo nie była brana pod uwagę, uważano, że jest… za stara, by zagrać nastoletnią Baby. Ale kiedy już przekonała producentów, zaczęły się kolejne schody. Grey nie chciała grać z Patrickiem Swayze. Miała go dość po Czerwonym świcie. Ostatecznie jednak aktor przekonał do siebie Jennifer.

Jennifer Grey: operacje plastyczne

Jennifer Grey nigdy nie akceptowała swojego nosa. Jej kompleksy sprawiły, że wpadła w pułapkę operacji plastycznych. Niestety po każdej następnej coraz mniej była podobna do siebie, a tym samym coraz mniej interesowała producentów.

Od zawsze miałam kompleksy. Wszystko z powodu mojego ogromnego nosa. Wreszcie zrobiłam sobie operację plastyczną, a potem jeszcze jedną. To było straszne. Na salę operacyjną weszłam jako prawdziwa gwiazda, która nie mogła opędzić się od fanów, a wyszłam jako anonimowa kobieta, której nikt nie rozpoznawał... To był koniec – zwierzała się Grey po latach w jednym z wywiadów.

O aktorce znów zrobiło się głośno w 2010 roku, gdy zdiagnozowano u niej raka tarczycy. Jennifer mimo wszystko nie poddawała się – wzięła udział i zwyciężyła w 11 edycji amerykańskiego Tańca z gwiazdami. Ostatnio dołączyła do obsady serialu Chirurdzy.

Prywatnie jest żoną Clarka Gregga, z którym ma 19-letnią córkę Stellę. 26 marca skończyła 60 lat. Wszystkiego najlepszego!

 • Jennifer Grey
 • Jennifer Grey w sukience z filmu Dirty Dancing 30 lat później
 • Dirty Dancing: Jennifer Grey i Patrick Swayze
 • Jennifer Grey
 • Jennifer Grey
 • Jennifer Grey
 • Jennifer Grey
 • Dirty Dancing: Jennifer Grey i Patrick Swayze
 • Dirty Dancing: Jennifer Grey i Patrick Swayze
 • Jennifer Grey
 • Jennifer Grey
 • Jennifer Grey
 • Dirty Dancing: Jennifer Grey i Patrick Swayze
[1/13] Jennifer Grey
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także