NewsyTadeusz Sznuk pożegnał się z widzami. To koniec "Jeden z dziesięciu"? Internauci zaniepokojeni: "Co jest?" [AKTUALIZACJA]

Tadeusz Sznuk pożegnał się z widzami. To koniec "Jeden z dziesięciu"? Internauci zaniepokojeni: "Co jest?" [AKTUALIZACJA]

Jeden z dziesięciu
Jeden z dziesięciu
Krystyna Miśkiewicz

22.04.2021 12:20, aktual.: 22.04.2021 21:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z dziesięciu to jeden z najpopularniejszych teleturniejów emitowanych w TVP. Na antenie pojawia się od 1994 roku i od samego początku gromadzi przed telewizorami wierną grupę widzów. Bierze w nim udział aż 10 osób, które odpowiadają na przygotowane przez produkcję pytania. Każdy z nich dwukrotnie może udzielić nieprawidłowej odpowiedzi. Niestety trzecia pomyłka oznacza eliminację z gry. Prowadzący zadaje pytania do momentu, gdy w rozgrywce pozostaje jedynie trzech graczy, którzy przechodzą do ścisłego finału, w którym wyłaniany jest zwycięzca.

Program doczekał się aż 37 serii i pomimo upływu lat nadal cieszy się popularnością. Od początku ma także jednego prowadzącego, który nierozerwalnie kojarzy się z tym formatem. Od pierwszego odcinka gospodarzem show jest uwielbiany przez fanów – Tadeusz Sznuk. O tym, że widzowie darzą go ogromną sympatią, może świadczyć, chociażby fakt, że został on nagrodzony trzema Telekamerami w kategorii osobowość telewizyjna. Jest także laureatem Złotej Telekamery.

Jeden z dziesięciu znika z anteny?

Każdy sezon programu liczy 21 odcinków. Wśród nich jest 20 zwykłych oraz Wielki Finał, w którym spotykają się zwycięzcy z największą liczbą punktów zdobytych w danej serii. 21 kwietnia 2021 roku dobył się na antenie TVP1 wyemitowany został 124 Wielki Finał edycji teleturnieju.

Na końcu odcinka Tadeusz Sznuk, jak zwykle podziękował uczestnikom oraz widzom, którzy kibicowali im w swoich domach. W takim momencie gospodarz programu zawsze zapraszał również na kolejną edycję teleturnieju. Tym razem było jednak inaczej:

Widzom dziękujemy za obecność. I to koniec – zakończył odcinek Tadeusz Sznuk.

Jego słowa wzbudziły spore zamieszanie w sieci. Na oficjalnym profilu teleturnieju internauci dopytują, czy słowa dziennikarza są prorocze i mają się oni spodziewać, że to koniec uwielbianego teleturnieju?

https://www.facebook.com/jedenzdziesieciu/posts/4603692739657668

Internauci zaczęli w komentarzach dopytywać o przyszłość tego formatu.

  • Czemu Pan Sznuk powiedział "i to koniec", zamiast "do zobaczenia w kolejnej serii", jak to zawsze miał w zwyczaju? Co jest?
  • Czy to już koniec Jeden z dziesięciu?

TVP jak na razie nie odniosła się do pojawiających się komentarzy i pytań widzów.

TVP: Oświadczenie w sprawie kontynuacji Jeden z dziesięciu

Telewizja Polska zaprzecza, że teleturniej zniknie z anteny. TVP przekazała w oświadczeniu, że prowadzi aktualnie negocjacje z producentem teleturnieju dotyczące warunków kontynuacji współpracy. Na razie ma wciąż prawa do emisji serii powtórkowych.

Oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione - czytamy w oświadczeniu.

Autorzy oświadczenia dodają, że dotychczasowy model współpracy z zewnętrznymi producentami był niekorzystny dla stacji i potrzebne są zmiany.

Telewizja Polska nie będzie zawierać niekorzystnych umów. Te czasy skończyły się bezpowrotnie kilka lat temu.

Jednocześnie stacja liczy, że negocjacje doprowadzą do korzystnego dla obu stron rozwiązania.

Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk
Wpadka w "Jeden z dziesięciu"
Wpadka w "Jeden z dziesięciu"
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk, Pytanie na śniadanie
Tadeusz Sznuk, Pytanie na śniadanie
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także