NewsyJarosław Bieniuk szczerze o tym, jakim jest ojcem. "Przez wiele lat byłem egoistą"

Jarosław Bieniuk szczerze o tym, jakim jest ojcem. "Przez wiele lat byłem egoistą"

Jarosław Bieniuk
Jarosław Bieniuk
06.10.2023 19:15

Jarosław Bieniuk 9 lat temu musiał mierzyć się z ogromną stratą. Ukochana sportowca, Anna Przybylska, zmarła, a on musiał zająć się wychowaniem trójki dzieci. Przy okazji specjalnego odcinka "Milionerów", w którym wystąpił razem z synem Szymonem Bieniukiem, dziennikarka TVN postanowiła zapytać Jarosława o wspomnienia związane z ojcostwem.

Jakim ojcem jest Jarosław Bieniuk? Opowiedział o wychowywaniu dzieci

Jarosław Bieniuk nie ukrywał, że stosunkowo wcześnie został ojcem i z każdym kolejnym dzieckiem jego pogląd na wychowywanie pociech nieco się zmieniał. Nie wątpi, że z każdym rokiem dojrzewał jako rodzic.

Chciałem być ojcem przede wszystkim obecnym i zaangażowanym i rodzicem opiekuńczym, ale myślę, że nie nadopiekuńczym. Z różnymi skutkami, bo mam dzieci w różnym wieku i byłem też rodzicem, który zaczął dosyć wcześnie, bo miałem 22 lata. Dzieci pojawiały się co kilka lat, a później byłem bardziej dojrzałym i dorosłym rodzicem. I za każdym razem trochę się zmieniały poglądy, zmieniały się teorie i myślę, że im bardziej byłem dojrzały, tym byłem na pewno lepszym rodzicem — ocenił.

Bieniuk postanowił wrócić także wspomnieniami do własnego dzieciństwa. Nie ukrywał, że w młodych latach bywał egoistą. Co zmieniło jego podejście do życia?

Jarosław Bieniuk opowiedział o swoim dzieciństwie. W młodości nie dbał o innych?

Jarosław Bieniuk nie miał zamiaru ukrywać, że dorastał jako jedynak i zdarzało mu się być egoistą. Zaczął inaczej patrzeć na świat, kiedy został rodzicem.

Dzieci są w ogóle antytezą egoizmu. Ja byłem jedynakiem i przez wiele lat oczywiście byłem egoistą, skupionym na sobie. I myślę, że dzieci uczą tego, że ta koncentracja, ta uwaga przekierowuje się na drugą osobę. I myślę, że to jest jedna z podstawowych rzeczy, którą nauczyły mnie dzieci, że wyzbyłem się takiego egoizmu — podsumował.

Obecnie Jarosław Bieniuk jest w szczęśliwym związku z Zuzanną Pactwą, która stara się spędzać czas z dziećmi ukochanego. Przypomnijmy, że były piłkarz jest także ojcem małego Kazimierza, owocu związku z Martyną Gliwińską.

Oliwia Bieniuk, Jarosław Bieniuk - odsłonięcie muralu w Gdyni
Oliwia Bieniuk, Jarosław Bieniuk - odsłonięcie muralu w Gdyni
Jarosław Bieniuk, Oliwia Bieniuk
Jarosław Bieniuk, Oliwia Bieniuk
Jarosław Bieniuk z rodziną – Wigilia 2022
Jarosław Bieniuk z rodziną – Wigilia 2022
Jarosław Bieniuk, Oliwia Bieniuk, Szymon Bieniuk - premiera filmu Ania
Jarosław Bieniuk, Oliwia Bieniuk, Szymon Bieniuk - premiera filmu Ania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także