NewsySzefowie TVP 1 i TVP 2 zwolnieni po kilku miesiącach pracy! Jan Pawlicki i Maciej Chmiel - co dalej z nimi będzie?

Szefowie TVP 1 i TVP 2 zwolnieni po kilku miesiącach pracy! Jan Pawlicki i Maciej Chmiel - co dalej z nimi będzie?

Jan Pawlicki i Maciej Chmiel - dyrektorzy TVP zwolnieni
Jan Pawlicki i Maciej Chmiel - dyrektorzy TVP zwolnieni
Milena Majek

06.07.2016 07:28, aktual.: 06.07.2016 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To miała być dobra zmiana. Od kiedy w Telewizji Polskiej pojawił się nowy zarząd, rozpoczęto masowe zwolnienia. Na antenach TVP nie oglądamy już między innymi Tomasza Lisa, Beaty Tadli czy Piotra Kraśko. Ostatnio zszokowała wszystkich informacja o zakończeniu współpracy z Jarosławem Kretem. 

W TVP pojawili się nowi dziennikarze, ale zmienili się także szefowie. Jedynką rządził Jan Pawlicki, a Dwójką - Maciej Chmiel. Okazuje się, że oni także się nie sprawdzili, a zostali powołani na swoje stanowiska z początkiem 2016 roku, kiedy to prezesem Telewizji Publicznej został Jacek Kurski. Od dłuższego czasu mówiło się o odwołaniu Pawlickiego i Chmiela. Centrum Informacji TVP postanowiło odnieść się do plotek i przesłało specjalny komunikat, w którym poinformowano, że na stanowisku szefa TVP 1 pozostanie dotychczasowy dyrektor, a zmienią się jedynie obowiązki zarządzającego telewizyjną Dwójką. On będzie teraz kierownikiem biura handlu, czyli w konsekwencji rozstanie się z funkcją szefa TVP 2.

Dementujemy plotki na temat rzekomego zwolnienia z pracy w TVP dyrektorów Jana Pawlickiego i Macieja Chmiela. Jan Pawlicki pełni funkcję dyrektora w TVP1, pan Maciej Chmiel – w wyniku zmiany kompetencyjnej, mającej na celu optymalne wykorzystanie jego potencjału – obejmuje z dniem 8 lipca br. stanowisko dyrektora Biura Handlu. Oprócz zakupu licencji filmowych i serialowych dyr. Chmiel odpowiadać będzie za koprodukcję zagraniczną, zwłaszcza za priorytetową współpracę z BBC przy produkcji filmów i seriali, w tym o rtm. Witoldzie Pileckim. Czasowo obowiązki dyrektora TVP2 będzie pełnić dotychczasowa zastępczyni Macieja Chmiela – Ewa Latkowska - czytamy w komunikacie prasowym przesłanym do Faktu

Dobra zmiana nie jest jednak taka, jak przewidywano?

Maciej Chemil, dyrektor TVP 2 o serialu 2050
Maciej Chemil, dyrektor TVP 2 o serialu 2050
Jacek Kurski nowy dyrektor TVP
Jacek Kurski nowy dyrektor TVP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także