NewsyMorze łez pod wpisem Dominiki Kulczyk w piątą rocznicę śmierci. Najbogatsza Polka upubliczniła rodzinne skarby

Morze łez pod wpisem Dominiki Kulczyk w piątą rocznicę śmierci. Najbogatsza Polka upubliczniła rodzinne skarby

Dominika Kulczyk, Jan Kulczyk
Dominika Kulczyk, Jan Kulczyk
Krystyna Miśkiewicz
30.07.2020 11:30, aktualizacja: 30.07.2020 16:38

Informacja o nagłej śmierci Jana Kulczyka wstrząsnęła całą Polską. Był jednym z największych przedsiębiorców i najbogatszym Polakiem. Jego majątek oszacowana na 15 mld złotych. Przedsiębiorca wyjechał do kliniki w Wiedniu, aby poddać się prostemu zabiegowi. Po dwóch dniach ponownie miał być w pełni sił i wrócić do Polski. Miał to być rutynowy zabieg kardiologiczny. Pierwsza o śmierci Kulczyka poinformowała firma Kulczyk Holding SA, wydając oficjalny komunikat.

W nocy 29 lipca w Wiedniu, w wyniku powikłań pooperacyjnych, zmarł Jan Kulczyk, największy polski przedsiębiorca, działający w kluczowych sektorach polskiej i światowej gospodarki. Miał 65 lat. Właściciel Kulczyk Investments, międzynarodowego domu inwestycyjnego, prowadzącego projekty w 30 krajach na czterech kontynentach. Odegrał ważną rolę w transformacji polskiej gospodarki. Jan Kulczyk brał udział w największych transakcjach oraz przekształceniach własnościowych w Polsce, inicjował i realizował duże projekty z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego – napisano w komunikacie.

Jan Kulczyk urodził się w 1950 roku w Bydgoszczy. Ukończył dwa kierunki studiów. Była absolwentem prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i handlu zagranicznego na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Miał stopień naukowy doktora prawa międzynarodowego. Swoją działalność w biznesie rozpoczął w 1981 roku, a od 2000 roku królował na liście najbogatszych Polaków publikowanej w magazynie Wprost. Pierwszej lokaty nie zajął jedynie w 2007 roku po rozwodzie ze swoją żoną, Grażyną, gdy jego majątek uległ podziałowi.

Dominika Kulczyk we wzruszających słowach wspomina zmarłego ojca

Z małżeństwa z Grażyną Kulczyk miał dwoje dzieci. Córkę Dominikę oraz syna Sebastiana. Po śmierci ojca to oni zostali spadkobiercami jego majątku i zajęli się prowadzeniem jego biznesów. Wczoraj minęło 5 lat od śmierci Jana Kulczyka. Nikt nie był na to przygotowany, a zwłaszcza jego najbliższa rodzina.

Na profilu Dominiki Kulczyk pojawił się bardzo wzruszający wpis. Internautom trudno było powstrzymać łzy.

Tatku, byłeś miłością, pięknie połączony z wszystkim, co piękne: swoim sercem, drugim człowiekiem, światem... Dziękuję ❤️ Dziś piąta rocznica Twojego odejścia, a śmierć to za mały powód, żeby przestać kochać – napisała pod postem.

Swój wpis Dominika opatrzyła największymi rodzinnymi skarbami, jakie posiada – pięknym kolażem niepublikowanych dotąd zdjęć, które pochodzą z prywatnego albumu Kulczyków. Możemy zobaczyć na nich ją i jej ojca w codziennych, prywatnych sytuacjach. To pokazuje, że miliarder prowadził zwyczajne życie, w którym dzieci stawiał na pierwszym miejscu.

https://www.facebook.com/486483878033382/posts/3720941457920925/?vh=e&d=n

  • Jan Kulczyk i Dominika Kulczyk
  • Piotr Woźniak-Starak na mszy za Jana Kulczyka w pierwszą rocznicę śmierci
  • Kobieta będąca gościem programu "Państwo w Państwie" powiedziała, że Jan Kulczyk żyje
  • Slider item
  • Slider item
  • Dominika Kulczyk i Jan Kulczyk
  • Slider item
  • Jan Kulczyk i Dominika Kulczyk
[1/8] Jan Kulczyk i Dominika Kulczyk
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także