Brat Agaty Dudy nie głosował na szwagra. "Widzę, jak on się męczy"

Brat Agaty Dudy nie głosował na szwagra. "Widzę, jak on się męczy"

Agata Duda, Andrzej Duda, Jakub Kornhauser
Agata Duda, Andrzej Duda, Jakub Kornhauser
Źródło zdjęć: © Instagram, KAPIF
02.04.2024 12:19, aktualizacja: 02.04.2024 14:20

O rodzinie Agaty Kornhauser-Dudy mówi się bardzo rzadko. Warto jednak przyjrzeć się bratu prezydentowej, Jakubowi. Jego poglądy są zgoła inne niż siostry i szwagra. Tym samym nie zagłosował na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich. "Szczerzę mu współczuję" - zaznaczył Jakub Kornhauser.

Jakub Kornhauser żyje z dala od blasku fleszy, a na co dzień pochłonięty jest nauką. Żyje w Krakowie, gdzie pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest niezwykle cenionym eseistą i tłumaczem. Przedkłada bowiem awangardowe książki z języka serbskiego, rumuńskiego czy francuskiego. Ma stopień doktora nauk humanistycznych. Prywatnie jest bratem Agaty Kornhauser-Dudy, z którą choć wiele go łączy, to dużo także dzieli. Szczególnie w kwestiach politycznych i wyznaniowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co o Agacie Kornhauser-Dudzie sądzi jej brat? Zdradził wiele szczegółów

W rozmowie z "Dużym Formatem" przed kilkoma laty, Jakub Kornhauser opowiedział między innymi o relacjach ze swoją siostrą. Jak sam zaznacza, jest przeciwnikiem polityki PiS, a jego poglądy uciekają w lewą stronę. Z tego też względu, kiedy rozmawia ze swoją siostrą, to unikają tematów politycznych. Tym, co jeszcze poróżniło Agatę Kornhauser-Dudę z bratem jest ich podejście do wiary.

Byłem wychowany w katolicyzmie, bo mama jest gorliwą katoliczką, siostra też. W podstawówce chodziłem na religię, modliłem się, mocno wierzyłem, wydawało mi się, że mam osobistą relację z Bogiem. Potem przeżyłem rozczarowanie religią, już w liceum się oddaliłem - powiedział w "Dużym Formacie" Jakub.

Jakub Kornhauser szczerze o Andrzeju Dudzie. "Widzę, jak on się męczy"

Relacje Jakuba z Andrzejem Dudą nie mogą być najlepsze. W końcu brat jego żony otwarcie przyznaje, że jego prezydentura nie należy do najlepszych, a z poglądami szwagra nie jest mu po drodze. Dodaje jednak, że jest zaskoczony, że tak dał się stłamsić przez partię.

Jestem rozczarowany jego prezydenturą. Uważałem, że to jest samodzielny, racjonalnie myślący człowiek. Poglądy ma konserwatywne, ale nie zamordystyczne - dodał w wywiadzie z "Gazetą Wyborczą".

Kornhauser uważa jednak, że Andrzej Duda nie pokazał swojej prawdziwej twarzy, tylko "został ubrany w buty, w które nie chciał". Uważa również, że jego szwagier nie jest szczęśliwy w roli prezydenta, a cała sytuacja wokół jego osoby niezwykle go męczy.

Jakub Kornhauser nie podziela poglądów prezydenta Dudy i swojej siostry
Jakub Kornhauser nie podziela poglądów prezydenta Dudy i swojej siostry© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także