NewsyJak wysocy są członkowie rodziny królewskiej? Ich wzrost dużo mówi o osobowości

Jak wysocy są członkowie rodziny królewskiej? Ich wzrost dużo mówi o osobowości

Wzrost rodziny królewskiej.
Wzrost rodziny królewskiej.
Źródło zdjęć: © Getty Images

14.06.2024 18:46, aktual.: 14.06.2024 19:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjska rodzina królewska to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych rodzin na świecie. W związku z tym ich wspólne fotografie nie są niczym zaskakującym. Dzięki nim można bez trudu zobaczyć różnice w ich wzroście.

Życie rodziny królewskiej jest szeroko komentowane w mediach. Choć najczęściej tabloidy rozpisują się na temat skandali w życiu royalsów, inne wątki poboczne są niemniej interesujące dla ich sympatyków. Tym razem na łamach "The Sun" pojawiła się publikacja dotycząca wzrostu poszczególnych członków rodziny królewskiej. Ile wzrostu ma Karol III, a ile książę William?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ile wzrostu ma Karol III? 

Niedawno koronowany Karol III, który przejął tron po zmarłej Elżbiecie III, nie jest zbyt wysoki i ma 178 cm wzrostu. Co ciekawe, jego pierwsza żona, księżna Diana, była tego samego wzrostu. Z artykułu opublikowanego w The Society Pages dowiadujemy się, że z tego powodu niejednokrotnie podejmowano wysiłki, aby Karol wydawał się wyższy od Diany. Dlaczego? Wedle kanonu, mężczyzna zawsze powinien być wyższy od swojej partnerki.

Kiedy Karol i Diana pozowali razem formalnie, zazwyczaj byli ustawieni tak, aby sugerować, że był on znacznie wyższy od niej - napisała profesor Lisa Wade z Occidental College w LA.

Ile wzrostu mają członkowie rodziny królewskiej?

Królowa Camilla ma 173 cm wzrostu, co oznacza, że od swojego aktualnego męża, Karola III, jest niższa o 5 cm. Synowie monarchy są dużo wyżsi od swojego ojca. Książę William ma aż 191 cm, co czyni go jednym z najwyższych członków rodziny królewskiej. Czy pomoże mu to w przyszłości, kiedy będzie pełnił zadania króla?

Wyżsi mężczyźni są postrzegani jako posiadający wyższy status, silniejsze umiejętności przywódcze i odnoszący większe sukcesy zawodowe niż mężczyźni przeciętnego wzrostu lub niżsi - wyjaśniła Linda A. Jackson, profesor psychologii na Michigan State University. 

Kate Middleton ma 176 cm wzrostu, co oznacza, że jest wyższa od Meghan Markle, ale i od przeciętnej Brytyjki. Czy wzrost mógł przyczynić się do tak spektakularnego sukcesu, jak osiągnęła jako księżna?

Wzrost wydaje się wpływać na nasze poczucie statusu społecznego. [...] większy wzrost może mieć wpływ na wyższe poczucie własnej wartości oraz pewność siebie w obliczu różnych sytuacji społecznych - wyjaśnił Daniel Freeman, kliniczny psycholog z Oksfordu.

Książę Jerzy w ostatnim czasie rośnie jak szalony. Już teraz ma 160 cm wzrostu, a jeszcze nie przestał rosnąć. Jak podaje BBC Science Focus, mężczyźni nigdy nie będą niżsi od swoich matek. 

Książę Harry ma 186 cm wzrostu, co oznacza, że jest niższy od swojego brata. Psycholog Timothy A Judge z University of Florida jest zdania, że kiedy patrzymy na kogoś "z góry" może wzmacniać pewność siebie. Czy tak właśnie jest w przypadku młodszego syna Karola?

Zmarła królowa Elżbieta II była jednym z najniższych członków rodziny królewskiej, mając zaledwie 163 cm wzrostu. Była zauważalnie niższa od innych członków rodziny, co można zobaczyć na zdjęciach. Była zamężna ze zmarłym księciem Filipem, który miał 183 cm wzrostu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także