NewsyLegenda polskiej estrady walczy z rakiem trzustki. Pierwszy raz zdradziła jaki dramat przeszła po usłyszeniu diagnozy

Legenda polskiej estrady walczy z rakiem trzustki. Pierwszy raz zdradziła jaki dramat przeszła po usłyszeniu diagnozy

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Kuba Górski

28.01.2019 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Liderka Tercetu Egzotycznego – 78-letnia Izabela Skrybant-Dziewiątkowska – walczy dzielnie z chorobą nowotworową. Piosenkarka na łamach Faktu opowiedziała o dramacie jaki przeszła po usłyszeniu diagnozy.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska od wielu lat jest gwiazdą znanego głównie starszemu pokoleniu Tercetu Egzotycznego. Jej popisy wokalno-taneczne przeszły już do historii polskiej rozrywki. Niedawno 78-lennia artystka dowiedziała się, że jest chora na raka. Jej życie zamieniło się w istny koszmar.

Gwiazda przez ostatnie miesiące żyła jak na bombie, jednak ku wielkiej radości największe niebezpieczeństwo prawdopodobnie już pokonała. Piosenkarka wygrała z rakiem trzustki!

 Rok temu dowiedziałam się, że mam raka trzustki. Nie załamałam się, od razu powiedziałam profesorowi: „Niemożliwe – nie miałam raka, nie mam i mieć nie będę”. Nie dopuszczałam do siebie myśli, że ten rak jest we mnie. Ze mną. Nie zaprzyjaźniłam się z nim – wyznała w Gazecie Wrocławskiej.

Pani Izabela o swojej chorobie nowotworowej dowiedziała się przypadkiem:

Rok temu występowaliśmy na festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Wszyscy mi mówili: „Iza, jaka ty jesteś żółta na twarzy”. Ja tego nie widziałam. Myślałam, że jestem tak pięknie opalona. Na następny dzień po festiwalu pojechałam do lekarza i okazało się, że mam żółtaczkę. Pogotowie mnie zabrało z przychodni do szpitala, zrobili wszystkie badania i okazało się, że oprócz żółtaczki mam raka: 10 tys. komórek nowotworowych na badaniach wykazało – dużo, bardzo dużo. Tak więc tego raka wykryli mi przy okazji – dobrze, że ta żółtaczka mi się przyplątała, bo inaczej bym z tym rakiem chodziła i nic nie wiedziała – bo go nie czuć, nie boli. Mógł, skubaniec jeden siedzieć we mnie jeszcze długi czas – dodała wówczas.

Okazało się, że choroba nowotworowa nie załamała Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej. Piosenkarka bardzo wytrwale i dzielnie walczyła ze śmiertelną chorobą:

Rozmawiałam z nim, na początku prosiłam: „Idź ode mnie, wynoś się z domu, na ogród, bo jak nie, to cię zatruję. Potem mu groziłam: wynoś się, bo cię zabiję”. Nie posłuchał mnie, to dostał za swoje – wyjaśnia.

Ostatnio artystka wyznała w rozmowie z Faktem w jakim jest obecnie stanie oraz jak nadal walczy z chorobą:

Od początku mówiłam sobie , że raka nie ma i nie będzie, nie zamierzam się poddać. Dochodzę do siebie po radioterapii, jestem jeszcze bardzo słaba, ale wyniki są pozytywne. Za kilka miesięcy czekają mnie badania kontrolne – wyjawia gwiazda na łamach ogólnopolskiego dziennika.

W wyniku terapii piosenkarka schudła aż 14 kilo, jednak pomału wraca do swojej formy:

Jak patrzyłam na jedzenie, to mi się robiło niedobrze. Teraz już potrafię się zmusić, jem banany bo to potas, koledzy z zespołu dostarczają mi zupy ugotowane przez ich żony abym tylko jadła – zdradziła w Fakcie.

Pani Izabela do wiosny ma przerwę w działalności artystycznej. Na razie zawiesiła swoje występy z Tercetem Egzotycznym. Piosenkarka musi obecnie bardzo uważać na siebie – dbać, aby nie złapać żadnej infekcji.

Życzymy dużo zdrowia.

  • Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
  • Izabela Skrybant-Dziewiątkowska opowiedziała o swojej walce z rakiem
  • Izabela Skrybant-Dziewiątkowska wygrała z chorobą nowotworową
  • Izabela Skrybant-Dziewiątkowska pokonała raka trzustki
  • Izabela Skrybant-Dziewiątkowska z zespołem Tercet Egzotyczny
  • Tercet Egzotyczny - Opole 2017, After Party
  • Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
[1/7] Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także