NewsyIvana Trump nie żyje. Donald Trump pożegnał byłą żonę we wzruszających słowach

Ivana Trump nie żyje. Donald Trump pożegnał byłą żonę we wzruszających słowach

Nie żyje Ivana Trump
Nie żyje Ivana Trump
Elwira Szczepańska
14.07.2022 22:02, aktualizacja: 15.07.2022 11:23

Ivana Trump, pierwsza żona byłego prezydenta USA Donalda Trumpa i matka trojga jego najstarszych dzieci, niespodziewanie zmarła w czwartek w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku. Miała 73 lata.

Ivana Trump nie żyje

Incydent został po raz pierwszy zgłoszony około 12:30. w czwartek, kiedy wezwano pogotowie ratunkowe do zatrzymania akcji serca w mieszkaniu na East 64 Street na Manhattanie, gdzie mieszkała Ivana. Na miejsce przybyli sanitariusze, a potem stwierdzono zgon. Śmierć nie jest uważana za podejrzaną, a funkcjonariusze twierdzą, że prawdopodobnie zmarła z przyczyn naturalnych. Odejście byłej żony Trumpa potwierdziła rodzina.

Nasza matka była niesamowitą kobietą – siłą w biznesie, światowej klasy sportowcem, promienną pięknością oraz troskliwą matką i przyjaciółką. Ivana Trump przeżyła wiele. Uciekła przed komunizmem i pokochała ten kraj. Uczyła swoje dzieci wytrwałości i wytrzymałości, współczucia i determinacji. Będzie jej bardzo brakowało trojgu dzieci i dziesięciorgu wnucząt.

Donald Trump napisał oświadczenie:

Jestem bardzo zasmucony informacją jak wszyscy, którzy ją kochali, a jest ich wielu, Ivana Trump zmarła w swoim domu w Nowym Jorku. Była cudowną, piękną i niesamowitą kobietą, która prowadziła wspaniałe i inspirujące życie.

A następnie były prezydent USA dodał:

Jej dumą i radością było troje dzieci, Donald Jr., Ivanka i Eric. Była z nich taka dumna, tak jak my wszyscy byliśmy z niej dumni. Spoczywaj w pokoju, Ivana!

Ze świata płyną kondolencje.

Kim była Ivana Trump?

Ivana Trump była żoną Donalda Trumpa od 1977 do 1992 roku. Rozwiedli się, gdy ujawniono romans polityka z aktorką Marlą Maples. Zgodnie z umową musiał wypłacić byłej żonie 25 milionów dolarów.

Ivana Trump była jedną z barwniejszych postaci amerykańskiego show-biznesu. Żona Donalda z czasów kiedy był biznesmenem i przedsiębiorcą, sama miała smykałkę do interesów i dobrze wiedziała, że czasami oprócz samego produktu trzeba zaproponować ludziom coś ekstra. Zajmowała się w życiu różnymi rzeczami: w czasie studiów trenowała jazdę na nartach, była modelką, zarządzała firmą Trumpa po ślubie, pisała książki, założyła firmę produkującą ubrania i perfumy, inwestowała w nieruchomości czy występowała w telewizji. Zarządzała także hotelem Plaza.

Ivana Trump w sukni sprzed roku
Ivana Trump w sukni sprzed roku
Ivana Trump z byłym mężem - Rossano Rubicondi
Ivana Trump z byłym mężem - Rossano Rubicondi
Ivana Trump w Saint Tropez
Ivana Trump w Saint Tropez
Nie żyje Ivana Trump
Nie żyje Ivana Trump
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także