Mam złą wiadomość, wykryto u mnie raka jąder. Na piątym etapie brałem udział w niegroźnej kraksie, a lekki ból poczułem dopiero po kilku dniach. Po rozmowie z lekarzami udałem się na badania, które wykazały, że mam niewielkiego guza lewego jądra. Wracam teraz do ojczyzny, aby jak najszybciej przejść operację - powiedział kolarz.
Amerykański kolarz Lance Armstrong także miała raka jader. Nowotwór wykryto u niego w 1996 roku. Choroba wykluczyła go ze sportu na cały sezon następnego roku. Przeszedł dwie operacje i był cyklicznie poddawany chemioterapii, by w rezultacie wrócić do sportu. Mamy nadzieję, że w przypadku Ivana Basso finał historii będzie taki sam.