Gwiazdy na finale „You Can Dance”: Ida Nowakowska, Klaudia Antos, Roksana Węgiel. Kto wygrał?

You Can Dance: finał. Gwiazdy

You Can Dance: finał. Gwiazdy

Gwiazdy na finale You Can Dance: Ida Nowakowska, Klaudia Antos, Roksana Węgiel... Kto wygrał show? Mamy pierwszy wywiad ze zwyciężczynią.

You Can Dance po raz pierwszy debiutował w polskiej telewizji kilka lat temu. Format jako pierwszy wyemitowała stacja TVN. Od początku cieszył się ogromną oglądalnością i otworzył drogę do kariery dla wielu zdolnych tancerzy. Wśród nich znalazła się m.in. Ida Nowakowska, która przed laty walczyła o pierwsze miejsce. W krótkim czasie została doceniona przez producentów, którzy postanowili obsadzić ją w składzie jurorskim. W 2016 roku format zakończył nadawanie, jednak nie na długo.

Kilka tygodni temu taneczne show ponownie trafiło na ekrany telewizorów, jednak tym razem wprowadzono do niego kilka istotnych zmian. Przede wszystkim wyświetlane jest na antenie Telewizji Polskiej. Tym razem o główną nagrodę walczą dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Wznowione show zostało gorąco przyjęte przez widzów. Na castingach nie brakowało dzieci, które chciały zaprezentować się przed Mishą Kostrzewskim, Agustinem Egurrolą oraz Klaudią Antos.

Kto wygrał You Can Dance TVP?

Przez kilka ostatnich tygodni widzowie z zapartym tchem śledzili poczynania młodych tancerzy, którzy pod okiem profesjonalistów przygotowywali nowe choreografie. Od początku w programie nie brakowało powodów do łez i radości, jednak z pewnością wszyscy zgodzą się, że najtrudniejsze były momenty rozstania. Niestety do ścisłego finału mogli trafić tylko najlepsi.

W ostatnim odcinku formatu o najwyższą nagrodę powalczyli Karolina Olszewska, Milena Zdzuj, Natan GrzybowskiTymon Sobczyk. W finale zaprezentowali trzy choreografie: taniec w parach, duetach oraz występ solowy. Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom i z powodzeniem mogłyby konkurować o najwyższe wyróżnienia z doświadczonymi tancerzami.

Decyzją widzów zwycięzcą pierwszej edycji programu You Can Dance. Nowa Generacja została Karolina Olszewska.

Z Karoliną udało się nam porozmawiać tuż po ogłoszeniu wyników:

Ja w to jeszcze nie wierzę. Nie wiem, kiedy to do mnie dojdzie, ale bardzo się cieszę. W godzeniu nauki tańca z nauką w szkole bardzo wspierają mnie nauczyciele, dyrektorka szkoły, nauczyciel tańca. I przede wszystkim mama.

Kto jest inspiracją Karoliny?

Mam swoich polskich i zagranicznych idoli. Z Polski uwielbiam panią Idę Nowakowską, panią Klaudię Antos. A także nasi choreografowie, którzy nas przygotowywali do programu.

Czy Karolina chciałaby w przyszłości wystąpić w programie Taniec z Gwiazdami?

Chciałabym w przyszłości spróbować wszystkiego. Jestem otwarta na wszystkie rozwiązania.

Tanecznym poczynaniom dzieci jak zawsze przyglądały się gwiazdy, które olśniły swoimi kreacjami. Przed obiektywami fotoreporterów stanęli: Misha Kostrzewski, Klaudia Antos, Agustin Egurrola, Roksana Węgiel Ida Nowakowska.

Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.

Kim jest Karolina Olszewska?

Karolina ma 12 lat i pochodzi z Dębicy. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła, gdy miała zaledwie 3 lata. Inspiracją do tego, stała się bajka Angelina. Prima Ballerina. Doskonale odnajduje się w jazzie, modern dance, contemporary i show dance. Przez ostatnie tygodnie udowadniała, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Olszewska ma na swoim koncie kilka złotych medali, które zdobyła podczas Mistrzostw Polski federacji IDO i WADF. Na najwyższym podium stanęła także podczas Mistrzostw Świata federacji WADF, a w Sankt Petersburgu została solową Mistrzynią Europy.


Ida Nowakowska - You Can Dance. Nowa Generacja: finał

Ida Nowakowska - You Can Dance. Nowa Generacja: finał

Roksana Węgiel - You Can Dance. Nowa Generacja: finał

Roksana Węgiel - You Can Dance. Nowa Generacja: finał

Agustin Egurrola - You Can Dance. Nowa Generacja: finał

Agustin Egurrola - You Can Dance. Nowa Generacja: finał

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×