Szukaj
Szukaj
Dziś poniedziałek, 23.04.2018

Wielki Dzień Pszczół! Czaja, Popielarska, Stanek: Gwiazdy promują akcję Pomagamy Pszczołom [GALERIA]

Gwiazdy wspierają akcję Pomagamy Pszczołom


Wielki Dzień Pszczół z gwiazdami

8 sierpnia w Polsce obchodzony jest Wielki Dzień Pszczół. To bardzo ważne święto, ponieważ uświadamia człowiekowi jak bardzo potrzebna mu do życia jest praca tych owadów. Bez nich życie na Ziemi prawdopodobnie mogłoby być niemożliwe. Warto dbać o pszczoły, ponieważ wiele ich gatunków jest zagrożonych wyginięciem.

Często nie zdajemy sobie sprawy, ile rzeczy zawdzięczamy owadom. Dzięki nim mamy owoce, warzywa, wosk, migdały, kawę czy miód. Te wszystkie produkty powstają dzięki pracy pszczół, zarówno tych hodowlanych jak i dziko żyjących.

Zwrócenie uwagi na znaczący wpływ pszczół na całe środowisko ma na celu kampania Pomagamy Pszczołom. Wczoraj wiele gwiazd wzięło w niej udział, m. in.: Dorota Czaja, Leszek Stanek, Agnieszka Mikołajczyk, Agata Nizińska, Maja Popielarska, Paulina Holtz.

Zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć w naszej galerii.

Obojętne na los pszczół nie pozostały również Krystyna Janda czy Małgorzata Kożuchowska, które nie brały udziału w evencie, ale opublikowały na swoich profilach na Facebooku informacje odnośnie tego, że warto interesować się życiem tych owadów.

Małgorzata Kożuchowska napisała:

zachęcam Was do bardzo prostej, ciekawej i jednocześnie skutecznej inicjatywy – zasadźcie w ogrodzie, ogródku, na balkonie a nawet parapecie;) kwiaty, które uwielbiają pszczoły. Oto one;)W Holandii na skutek takich właśnie działań udało się odbudować populację pszczół w ciągu zaledwie 10 lat! #‎PomagamyPszczołom‬

Krystyna Janda również nawoływania do sadzenia kwiatów. Pokazała nawet kwiaty przyjazne pszczołom rosnące w ogródku Och-Teatru.

Kwiaty w ogródku Och-Teatru

Kwiaty w ogródku Och-TeatruKomentarzy: 2


riri1 | 10 sierpnia 2015, 20:56

w taki upał to i pszczoły wszystkie wyginą. Afryka w Polsce. Dawno nie było takiego lata.


[email protected] | 9 sierpnia 2015, 20:07

Super, ze sie angazuja w tak wazny problem


Dodaj komentarz
×