Politycy i przedstawiciele rządu na jubileuszowej gali „Srebrne usta”

Srebrne usta 2016

Srebrne usta 2016

20. gala plebiscytu Srebrne Usta

Jest wielu kandydatów, którzy bez wątpienia mogliby otrzymać tę nagrodę. Posłowie, senatorowie czy przedstawiciele rządu robią wszystko, aby ich wypowiedzi odbiły się echem. Nie brakuje więc trafnej i ciętej riposty czy obrazowej przenośni. Tym samym dostarczają nam wielu powodów do uśmiechu.

Słuchacze radiowej Trójki, już po raz dwudziesty, wybrali zabawne i nieoczywiste wypowiedzi polityków. Uroczystą galę Srebrne usta, która odbyła się w środowy wieczór poprowadzili Beata Michniewicz i Artur Andrus. Muzyczne doznania zapewnił z kolei Piotr Bukartyk z zespołem.

Wśród nominowanych do otrzymania tego zaszczytnego tytułu znaleźli się: Jarosław Kaczyński, Ewa Kopacz, Tadeusz Cymański, Paweł Kukiz, Ryszard Petru, Adam Jarubas, Jacek Kurski, Krzysztof Szczerski, Magdalena Ogórek oraz duet Robert Dowhan i Kazimierz Wiatr. Na trzecim miejscu znalazł się Paweł Kukiz, a nagrodę w jego imieniu odebrała córka Pola.

Mnie ta nagroda nie dziwi. Tata jest naturalny i szczery – skomentowała

Drugie miejsce przypadło duetowi Robert Dowhan i Kazimierz Wiatr.

Praca senatu i obowiązki senatora są jak najbardziej poważne, ale niepozbawione emocji. Można je wyrażać na różne sposoby, ale czasem celna riposta, żart, czy kpina są bardziej skuteczne w argumentacji – przyznał Kazimierz Wiatr

Ale pierwsze miejsce mogło należeć tylko do niego. Ryszard Petru, 10 grudnia ubiegłego roku, podczas sejmowej debaty powiedział:

Mam prośbę do pani Pawłowicz o to, żeby się uspokoiła. Opanowała emocje. Niech pani weźmie przykład z pana prezesa Kaczyńskiego – nigdy nie krzyczy. Na sali jak baranek. Wchodzi tutaj – ogień. Wraca – baranek

Słuchacze nie mieli wątpliwości, że to właśnie on powinien wygrać. Petru osobiście odebrał nagrodę, a przy okazji pokusił się o kilka słów komentarza

Odbieram tę nagrodę, jako sygnał, że jest sprawiedliwość na tym świecie – powiedział

Przypomnijmy, że w poprzednich latach zdobywcami Srebrnych Ust byli między innymi: Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Donald Tusk, Renata Beger, Elżbieta Bieńkowska, Zyta Gilowska, John Abraham Godson, Grzegorz Kołodko, Władysław Bartoszewski, Janusz Korwin-Mikke, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita i Marek Sawicki.

W naszej galerii zdjęcia z tego wydarzenia.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×