Gwiazdy na premierze opery „Don Giovanni”: Beata Tadla z mężem, Katarzyna Sokołowska, Tomasz Barański

Gwiazdy na premierze opery Don Giovanni

Gwiazdy na premierze opery Don Giovanni

Premiera opery Don Giovanni: Beata Tadla, Katarzyna Sokołowska, Tomasz Barański, Alicja Węgorzewska... Jak prezentowały się gwiazdy?

W sobotę 29 maja odbyła się premiera opery Don Giovanni, w której można usłyszeć popisy wokalne najznamienitszych polskich śpiewaków operowych. Na czerwonym dywanie pojawiła się plejada gwiazd, które już od wejścia zachwycały swoimi kreacjami. Zobacz, kto wziął udział w wydarzeniu.

Gwiazdy na premierze opery Don Giovanni

Premiera opery Don Giovanni, to pierwsze po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wydarzenie, na którym pojawiły się gwiazdy: Tomasz Barański, Katarzyna Sokołowska, Dorota Goldpoint, Bogna Sworowska, Rafał Olbiński, Alicja Węgorzewska, Joanna Sarapata, Marcin Cejrowski oraz Beata Tadla z mężem, Michałem Cebulą.

Katarzyna Sokołowska na czerwonym dywanie zaprezentowała niezwykle interesującą stylizację. Gwiazda miała na sobie czarny garnitur bogato zdobiony brokatem, pod który założyła prześwitujący golf w tym samym kolorze. Stylizację dopełniła czarną maseczką, złotym naszyjnikiem i bransoletką, torebką typu worek oraz sandałkami.

Równie ciekawe prezentowała się Alicja Węgorzewska. Śpiewaczka już z daleka przyciągała wzrok. Miała na sobie żółtą sukienkę, która idealnie eksponowała jej dekolt, a bufiaste rękawy podkreśliły smukłe ramiona. Włosy upięła w kok, który dopełniła opaską. Po bokach wypuściła pojedyncze pasma włosów, które podkreśliły rysy twarzy. Na uwagę zasługują również buty. Gwiazda założyła sandałki na złotych obcasach w kształcie liter D i G. Jest to model Keira marki Dolce&Gabbana, za który trzeba zapłacić około 5000 złotych.

Zajrzyjcie do naszej galerii.

O czym opowiada opera Don Giovanni?

Opera Don Giovanni w inscenizacji Michała Znanieckiego, jest prawdziwą ucztą dla melomanów. W oryginalne napisał ją Wolfgang Amadeusz Mozart, który miał dać światu dzieło opowiadające historię największego z uwodzicieli. Gdy tylko na operowym afiszu pojawia się informacja o nowej odsłonie tego ponadczasowego dzieła, pod budynkiem od razu ustawiają się tłumy zainteresowanych. Sam twórca nie wierzył w to, jak wielki sukces odniósł, tworząc Don Giovanniego:

29 października moja opera trafiła na scenę odnosząc trudny do opisania sukces. Mam nadzieję na jej wystawienie w Wiedniu, choć chcą abym im tutaj napisał kolejną operę, to jednak pomimo kuszącej propozycji, muszę odmówić – napisał w liście do Gottfrieda von Jacquina.

W Polsce po raz pierwszy przedstawiono tę operę w 1789 roku w Warszawie. Po 231 latach od tego wydarzenia Warszawska Opera Kameralna przygotowała drugą odsłonę dzieła.


Tomasz Barański na premierze opery Dion Giovanni

Tomasz Barański na premierze opery Dion Giovanni

Tomasz Barański na premierze opery Dion Giovanni

Tomasz Barański na premierze opery Dion Giovanni

Beata Tadla i Michał Cebula na premierze opery Dion Giovanni

Beata Tadla i Michał Cebula na premierze opery Dion Giovanni

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×