Premiera filmu „Pani Basia”. Deląg, Kurdej-Szatan, Arciuch, Banasiuk, Sołtysik

Gwiazdy na premierze filmu Pani Basia

Gwiazdy na premierze filmu Pani Basia

Na premierze filmu Pani Basia pojawiła się plejada gwiazd. Wśród nich Paweł Deląg, Basia Kurdej-Szatan, Tamara Arciuch, Mateusz Banasiuk. Kto jeszcze?

Dziś odbyła się uroczysta premiera obrazu Pani Basia. Jego reżyserem jest znany i doceniany aktor, Paweł Deląg. Zaledwie 30-minutowy dramat wpisuje się w nurt kina ekologicznego i opowiada o problemie zanieczyszczenia powietrza na przykładzie Nowej Huty.

Kraków, Nowa Huta tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Z radia dobiega rozmowa dziennikarza (Bartek Węglarczyk) z Profesorem (Tadeusz Huk) o negatywnym wpływie smogu na stan zdrowia Polaków. Pani Basia (Elżbieta Jarosik) – nauczycielka – słucha radia, międzyczasie sprawdzając wypracowania napisane przez jej uczniów. Sięga po list wysłany do niej przez szpital w sprawie konsultacji onkologicznej… – czytamy w oficjalnym opisie filmu.

W dalszej części opisu produkcji podano:

Pani Basia wysiada z pustego autobusu i udaje się do Szpitala Pulmonologicznego na Oddział Onkologii. Kilka godzin czeka w korytarzu wraz z dziesiątkami innych pacjentów na wizytę u lekarza. Ze szpitalnych głośników płyną monotonnym głosem podawane kolejne numerki pacjentów. Widać smutne twarze zainteresowanych zdających sobie sprawę z kolosalnej ilości współpacjentów, z którymi będą musieli „walczyć” o to samo szpitalne łóżko czy też termin na tomografię komputerową…

Zdaniem Deląga jego film trafi do każdego ze względu na specyficznie skonstruowaną fabułę, o czym opowiedział on w programie Dzień dobry TVN:

Zobaczyłem pewną szansę, że dobrze by było, gdyby to była historia o everymanie, czyli „Pani Basia” to jest opowieść o każdym z nas. Dobrze jest mówić o ważnym problemie, który każdego z nas dotyka, ale w taki sposób, by dotrzeć do serca widza.

Na premierze filmu pojawiła się zarówno obsada filmu, jak i zaproszeni goście.

Premiera dramatu Pani Basia. Jak wyglądały gwiazdy?

W galerii pod tekstem zobaczycie fotki sław, takich jak: Basia Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski, Mateusz Banasiuk, Anna Matysiak, Karolina Pilarczyk, Paweł i Dorota Deląg, Anna Jarosik, Elżbieta Jarosik, Krzysztof Gójdź, Andrzej Sołtysik. Wszyscy pokazali nienaganne kreacje.

Które ze sław pokazały się z najlepszej strony?


Paweł Deląg. Pani Basia

Paweł Deląg. Pani Basia

Dorota Deląg. Premiera Pani Basia

Dorota Deląg. Premiera Pani Basia

Basia Kurdej-Szatan. Premiera Pani Basia

Basia Kurdej-Szatan. Premiera Pani Basia

Komentarze

 • Gość gała pisze:

  Szatanowa to idiotka

  • Gość pisze:

   Przykre to co piszesz.
   Dla mnie miła sympatyczna a że gra rolę jakie gra czy to jej wina.Ale nie można obrażać ludzi.

  • Zero pisze:

   A Ty? Jak siebie nazwiesz? Gdy to piszesz o innych?

 • Gość pisze:

  „,,nienaganne kreacje”… przeciez byli ubrani normalnie. I nie ma w tym nic złego, ale gdyby do tekstu nie dołączono zdjęć, można pomyśleć, że były tam suknie i fraki…

 • Gość jan pisze:

  A BK S.nie wykłada w przedszkolu.

 • Gość pisze:

  Na pewno nie obejrzę żadnych wypocin gdzie występuje Kurdej ,choćby nie wiem kto z nią wystąpił,tak mam.

 • Daplo pisze:

  Kurdej ? Mam nadzieję że widzowie pamiętają wypowiedź o mundurowych na granicy z Białorusią

 • Sceptyk pisze:

  A o co tu chodzi? Pani Basia to może Basia K.S.? Znowu ją boli cała klatka z piersiami?

 • Gośće pisze:

  10/10. To piękne spostrzeżnie. Mateusz Banasiuk to Aktor.

 • Anna pisze:

  Mateusz Banasiuk robi niesamowicie radosne, optymistyczne wrażenie. Zazwyczaj uśmiechnięty, elegancko nonszalancki, męski, przystojny chłopiec. Jest świetny, a przy tym uważam Go za bardzo dobrego aktora, który nieustająco rozwija się, doskonali aktorski warsztat. Brawo!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×