Paszporty Polityki 2020 rozdane! Gwiazdy na gali: Kinga Rusin, Magda Mołek, Joanna Kulig

Paszporty Polityki 2020: gwiazdy i zwycięzcy

Paszporty Polityki 2020: gwiazdy i zwycięzcy

Paszporty Polityki w 2020 roku wręczono po raz 27. Kto wygrał? Na gali pojawiły się osobistości ze świata filmu, muzyki, literatury i mediów. Wśród gości nie brakowało gwiazd takich jak: Kinga Rusin, Magda Mołek czy Joanna Kulig.

Tygodnik Polityka od 27 lat nagradza polskich twórców swoimi Paszportami. Prestiżowe wyróżnienia przyznawane są w siedmiu kategoriach: literatura, film, teatr, muzyka poważna, plastyka (sztuki wizualne), muzyka, a od niedawna także kultura cyfrowa.

W tym roku szanse na statuetkę mieli, między innymi, twórcy Bożego ciała, który jest polskim kandydatem do Oscara – Bartosz Bielenia, wcielający się w głównego bohatera filmu, oraz Mateusz Pacewicz, twórca scenariusza produkcji. Ostatecznie triumfował pierwszy z wymienionych.

W kategorii Teatr zwyciężyła Weronika Szczawińska, zaś w Sztuki wizualne wyróżniono Weronikę Gęsicką. Za muzykę poważną doceniona śpiewaka operowego, Jakuba Józefa Orlińskiego. Spośród nominowanych w kategorii Muzyka popularna najlepszym okazał się Błażej Król.

Paszporty Polityki 2020: Gwiazdy na gali

Na gali nie zabrakło gwiazd. Na czerwonym dywanie można było spotkać największe osobistości, wśród których warto wspomnieć o takich postaciach jak: Kinga Rusin, Magda Mołek, Edward Miszczak, Marta Kuligowska czy zdobywcy ubiegłorocznych Paszportów – Dawid Podsiadło i Joanna Kulig.

Zdjęcia w galerii.


Kinga Rusin – Paszporty Polityki 2020

Kinga Rusin – Paszporty Polityki 2020

Magda Mołek – Paszporty Polityki 2020

Magda Mołek – Paszporty Polityki 2020

Joanna Kulig – Paszporty Polityki 2020

Joanna Kulig – Paszporty Polityki 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×