Gwiazdy na Orłach 2020: Marta Żmuda Trzebiatowska, Paweł Wilczak, Ewa Błaszczyk

Orły 2020: Gwiazdy na konferencji

Orły 2020: Gwiazdy na konferencji

Marta Żmuda Trzebiatowska, Paweł Wilczak, Ewa Błaszczyk... Gwiazdy pojawiły się na konferencji prasowej, zapowiadającej Orły 2020. Ujawniono nazwisko laureata Nagrody za Osiągnięcia Życia. Do kogo trafi?

Pierwsze rozstrzygnięcia 22. edycji Orłów 2020 już za nami. W tym roku w odróżnieniu od lat poprzednich, Członkowie Polskiej Akademii Filmowej w głosowaniu wskazywali po pięciu nominowanych w każdej z kategorii. Podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 2 marca, po raz pierwszy w historii zostaną wyłonieni laureaci w kategorii Najlepsza Charakteryzacja.

W środę ujawniono nazwisko tegorocznej laureatki Orła 2020 za Osiągnięcia Życia. Ogłoszenie nagrodzonej osoby odbyło się w towarzystwie znamienitych gwiazd, wśród których warto wymienić osobistości takie jak m.in.:

  • Paweł Wilczak,
  • Marta Żmuda Trzebiatowska,
  • Borys Szyc,
  • Krystyna Janda,
  • Robert Więckiewicz.

Wszyscy obecni otrzymali nominację do Orłów 2020. Zdjęcia w galerii.

Orły 2020: Maja Komorowska laureatką za Osiągnięcia Życia

Orzeł za Osiągnięcia Życia należy do kategorii specjalnych tych Polskich Nagród Filmowych. Jest przyznawana przez członków Polskiej Akademii Filmowej. Dotychczas wśród laureatów można znaleźć reżyserów oraz autorów zdjęć. Laureatem pierwszego Orła za Osiągnięcia Życia był Wojciech Jerzy Has. Otrzymał on nagrodę w 1999 roku. W 2019 roku nagrodę tę odebrał Krzysztof Zanussi.

W tym roku Laureatką Orła 2020 za Osiągnięcia Życia została Maja Komorowska, którą uznaje się za filmową muzę Krzysztofa Zanussiego. Można ją zobaczyć w świetnych kreacjach w przedstawieniach Erwina Axera, Jerzego Grotowskiego i Krystiana Lupy.

Orzeł 2020 za osiągnięcia życia dla… #Orły2020

Opublikowany przez Polskie Nagrody Filmowe ORŁY Środa, 26 lutego 2020

Orły 2020. Kiedy zostaną wręczone?

Polskie Orły to odpowiednik Oscarów. O statuetkę w tym roku ubiegało się 166 produkcji, filmów, fabularnych, dokumentalnych oraz seriali. Do tegorocznego Konkursu Głównego przeszły 72 polskie filmy fabularne. W kategorii Najlepszy Film Dokumentalny członkowie Polskiej Akademii Filmowej wyłonili nominowanych spośród 79 tytułów, a o tytuł Najlepszego Filmowego Serialu Fabularnego walczy 15 produkcji.

W 2020 r. filmy Boże Ciało i Ikar. Legenda Mietka Kosza” zdominowały listę nominacji. Obie produkcje mają szanse na 16 statuetek. 13 nominacji dostał Pan T. oraz Obywatel Jones.

Ceremonia wręczenia nagród będzie miała miejsce w poniedziałek, 2 marca 2020 roku.


Orły 2020

Orły 2020

Paweł Wilczak - Orły 2020

Paweł Wilczak - Orły 2020

Krystyna Janda - Orły 2020

Krystyna Janda - Orły 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×