Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Wojciecha Młynarskiego: Agata Młynarska, Jan Młynarski, Rafał Trzaskowski…

Odsłonięcie tablicy Wojciecha Młynarskiego

Odsłonięcie tablicy Wojciecha Młynarskiego

Dzisiaj przed południem w Warszawie odsłonięto tablicę upamiętniająca Wojciecha Młynarskiego. W wydarzeniu wzięły udział dzieci artysty, jego najbliżsi przyjaciele oraz przedstawiciele władz. Zobaczcie zdjęcia.

Wojciech Młynarski przyszedł na świat  w marcu 1941 roku w Warszawie. Był absolwentem wydziału polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, ale swoją przyszłość postanowił związać ze sceną i aktorstwem. Pierwszy raz na deskach kabaretu zadebiutował na początku lat 60. Artysta już w 1964 roku zdobył swoje pierwsze wyróżnienie na Festiwalu w Opolu. Był autorem wielu tekstów piosnek, które zazwyczaj wykonywał sam. Jego utwory z czasem trafiły także do innych artystów. Wykonywali je między innymi: Grażyna Łobaszewska, Alicja Majewska, Krystyna Prońko, Ewa Bem, Edyta Geppert, Irena Jarocka, czy wielu innych znakomitych polskich wykonawców.

Za swoje zasługi dla polskiej kultury otrzymał wiele państwowych odznaczeń. Mógł się pochwalić Złotym Krzyżem Zasługi czy Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski. Władze stolicy postanowiły także w piękny sposób uczcić pamięć po jednym ze swoich najsławniejszych mieszkańców.

Odsłonięcie tablicy Wojciecha Młynarskiego w Warszawie

Wojciech Młynarski był dwukrotnie żonaty. Z pierwszego małżeństwa z Adrianną Godlewską doczekał się dwóch córek: Agaty i Pauliny, a także syna Jana. Dzieci artysty również są doskonale znane w show-biznesie. Od 1972 roku autor tekstów i artysta kabaretowy zmagał się z chorobą afektywną dwubiegunową. Młynarski zmarł 15 marca 2017 roku. Msza pogrzebowa odbyła się w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie na Powązkach, urna z prochami spoczęła w alei zasłużonych.

Pamięć o słynnym mieszkańcu Warszawy i wybitnym artyście nigdy nie zginie, a dowodem na to jest, chociażby pamiątkowa tablica, która została odsłonięta na ścianie przy budynku na ul. Lwowskiej 1. Na uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej Młynarskiego pojawił się między innymi prezydent Warszawy, dzieci artysty oraz jego przyjaciele. Na zdjęciach, które obejrzycie w naszej galerii można dostrzec: Agatę Młynarską, Jana Młynarskiego, Andrzeja Seweryna, Gabę Kulkę, Rafała Trzaskowskiego, Małgorzatę Kidawę-Błońską, Majkę Jeżowską, Joannę Szczepkowską.

Wstęgę z tablicy uroczyście zdjęli Agata Młynarska z bratem Janem, który wcześniej z Gabą Kulką dał krótki występ przed wszystkimi zebranymi gośćmi. Zdjęcia z wydarzenia w naszej galerii.


Agata Młynarska - Odsłonięcie tablicy Wojciecha Młynarskiego

Agata Młynarska - Odsłonięcie tablicy Wojciecha Młynarskiego

Rafał Trzaskowski - Odsłonięcie tablicy Wojciecha Młynarskiego

Rafał Trzaskowski - Odsłonięcie tablicy Wojciecha Młynarskiego

Joanna Szczepkowska - Odsłonięcie tablicy Wojciecha Młynarskiego

Joanna Szczepkowska - Odsłonięcie tablicy Wojciecha Młynarskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×