Szukaj

Anna Kalczyńska, Piotr Kraśko, Marta Kuligowska – gwiazdy bawiły się się u Karoliny Ferenstein-Kraśko w Gałkowie. Kto jeszcze wziął udział w Maratonie Mazury?

Maraton Mazury i Bieg Szlakiem Krutyni odbyły się w po raz ósmy. W sobotę do malowniczego Gałkowa, który położony jest na terenie Puszczy Piskiej przyciągnął prawdziwe tłumy uczestników, wśród których nie brakowało gwiazd. Zobacz jak sobie poradziły. 

Maraton Mazury i Bieg Szlakiem Krutyni to wydarzenia, które są nie lada gratką dla miłośników sportu. To oni mogą nie tylko sprawdzić swoje sportowe umiejętności, ale także w tym samym czasie podziwiać piękno otaczającej ich przyrody. Trasa biegów jak co roku prowadzi bowiem przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata.

Nic więc dziwnego, że chęć udziału zadeklarowało wielu uczestników, którzy stanęli na starcie biegów w odpowiednich dla siebie kategoriach. Pierwsze miejsce na królewskim dystansie ponad 42 km kobiet i mężczyzn zajęło małżeństwo Lidia i Rafał Czarnecy. W Biegu Szlakiem Krutyni 10 km zwyciężyli Kurhanskaya Sviatlana i Sanko Alex.

Nie brakowało też specjalnego biegu dla dziennikarzy, którzy sprawdzali swoje sportowe umiejętności. Mowa o kategorii The best of media, w której to wśród kobiet zwyciężyła Anna Kalczyńska, Marta Kuligowska była trzecia. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Norbert Kaczan, a tuż za nim znalazł się Piotr Kraśko.

Organizatorzy Maraton Mazury i Bieg Szlakiem Krutyni  promują ekologię

W tym roku organizatorzy postanowili zadbać też o ekologię. Eco challenge rozpoczął się od samego startu. Większość plastikowych przedmiotów została zastąpiona innymi produktami, dzięki czemu zmniejszyło się tego tworzywa aż o 80 procent. Dlatego też już na wstępnie zawodnicy odebrali pakiety startowe w papierowych woreczkach, zamiast w torbach foliowych.

Pasta Party oraz posiłek regeneracyjny serwowane zostały w naczyniach wytworzonych z otrąb pszennych i pulpy trzcinowej wraz z drewnianymi sztućcami. Na trasie Maratonu Mazury przygotowane zostały również ekologiczne punkty nawadniające z Cisowianką, w których biegacze spożywali wodę i napoje izotoniczne w papierowych kubeczkach.

Partnerem akcji był BNP Paribas. Dodajmy, że w akcję tę czynnie włączyły się gwiazdy polskich mediów, które pomogły ją nie tylko przeprowadzić, ale także rozpropagować. Aktywnie włączyli się m.in. Piotr Kraśko, Anna Kalczyńska, Marta Kuligowska, Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Zdjęcia z wydarzenia w galerii.

Zobacz: Gwiazdy bez makijażu pobiegły w maratonie na Mazurach: Anna Kalczyńska, Karolina Ferenstein-Kraśko, Marta Kuligowska

Zobacz: Melania Trump w sukni za 27 tysięcy złotych na kolacji z księciem Karolem i księżną Camillą! Podobną miała gwiazda TVN-u!

Zobacz: Jennifer Aniston niewyobrażalnie cierpiała przez Brada Pitta! Nieznane dotąd kulisy wyszły na jaw!


Maraton Mazury i Bieg Szlakiem Krutyni z udziałem gwiazd

Maraton Mazury i Bieg Szlakiem Krutyni z udziałem gwiazd

Gwiazdy wspierają Maraton Mazury i Bieg Szlakiem Krutyni

Gwiazdy wspierają Maraton Mazury i Bieg Szlakiem Krutyni

Marta Kuligowska, Katarzyna Kolenda-Zaleska - Maraton Mazury i Bieg Szlakiem Krutyni

Marta Kuligowska, Katarzyna Kolenda-Zaleska - Maraton Mazury i Bieg Szlakiem Krutyni

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×