Koncert z okazji 70-lecia Telewizji Polskiej: Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski, Marta Manowska, Małgorzata Tomaszewska

Gwiazdy na 70-leciu TVP

13 listopada odbyła się Gala Jubileuszowa oraz koncert z okazji 70-lecia Telewizji Polskiej. Na scenie wystąpiły największe gwiazdy. Kto się pojawił? Galeria aktualizowana na bieżąco. 

Pierwszy program TVP został wyemitowany 25 października 1952 o godz. 19:00, w przeddzień wyborów do Sejmu. Regularne nadawanie rozpoczęto jednak dopiero kilka miesięcy później, w styczniu 1953 roku, ale to właśnie tę pierwszą datę uznaje się za początek Telewizji Polskiej.

W niedzielę 13 listopada w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 70-lecia stacji z udziałem gwiazd. Wydarzenie miało charakter sentymentalnej podróży, wypełnionej anegdotami, wspomnieniami, fragmentami programów oraz występami znanych i lubianych twarzy kojarzonych z publicznym nadawcą.

Galę poprowadzili Tomasz Kammel oraz Anna Popek.

Gala Jubileuszowa oraz koncert z okazji 70-lecia Telewizji Polskiej. Kto się pojawił?

Koncert z okazji 70-lecia TVP obfitował w gwiazdy, ale już od jakiegoś czasu wiadomo było, że nie pojawi się jedna z ikon stacji. Maryla Rodowicz, która od lat była związana z Telewizją Polską, nie uświetniła gali swoim występem:

Żałuję, że nie mogę wystąpić w galowym koncercie z okazji 70-lecia telewizji, ale mam tego dnia koncert w Częstochowie — tłumaczyła w rozmowie z Faktem.

I dodała:

Z telewizją publiczną jestem związana od początku mojej kariery, od debiutu. Mój udział na festiwalu piosenkarzy studenckich w 67 roku w listopadzie był transmitowany przez telewizję po raz pierwszy i od razu przyniósł mi rozpoznawalność. Odbywałam wtedy w Tatrach obowiązkowe wędrówki studenckie, byłam studentką warszawskiej AWF i nagle, kiedy wyszłam zza krzaków w górach, natknęłam się na grupę turystów. Zostałam rozpoznana. „Ooo, to ta dziewczyna, która wygrała festiwal studencki”, mówili. Byłam mile zszokowana. Zrobiłam 1200 programów telewizyjnych na Woronicza, tyle jest tego w archiwum telewizji – mówiła dziennikowi.

Nie zabrakło jednak gwiazd, które pojawiły się na uroczystości: Jacek Lenartowicz, Krzysztof Iwaneczko, Andrzej Rosiewicz, Halina Frąckowiak, Włodzimierz Pawlik, Marek Bałata, Krystyna Prońko, Sławomir, Kajra, Natasza Urbańska, Viki Gabor, Cleo, Edyta Górniak, Tomasz Szczepanik, Marcin Sójka, Michał Wiśniewski, Alicja Szemplińska, Piotr Kupicha, Krystian Ochman, Ryszard Rynkowski, Andrzej Młynarczyk, Anna Jurksztowicz, Krzysztof Cugowski, Rafał Brzozowskiego, Małgorzata Opczowska, Marta Manowska, Marta Kielczyk, Marzena Kawa, Adam Giza, Karolina Pajączkowska, Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski, Jacek Kurski, Joanna Kurska, Ida Nowakowska, Beata Chmielowska-Olech, Marek Sierocki

Zdjęcia w naszej galerii, która jest aktualizowana na bieżąco.

 


Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski - 70-lecie TVP

Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski - 70-lecie TVP

Izabella Krzan - 70-lecie TVP

Izabella Krzan - 70-lecie TVP

Małgorzata Tomaszewska - 70-lecie TVP

Małgorzata Tomaszewska - 70-lecie TVP

Komentarze

 • Kaja pisze:

  Zachwyciły mnie tłumaczki języka migowego. Obie swietne

 • Gość pisze:

  A gdzie Kydryński,.muzyka lekka ,łatwa i przyjemna,dobry wieczór tu łódz, itd……Zabrakło wspomnień .

 • julek pisze:

  Na miłość Boską. Czy nie ma czegoś takiego jak reżyseria dźwięku? Nie słychać Kupichy, Rynkowskiego a nawet Cugowskiego (!). Tylko orkiestra i to raczej dominująca sekcja skrzypiec. Nie trzeba tu akustyków. Dziecko mogło by wzmocnić mikrofony solistów. Czy wy macie tam jakiegoś kreta z konkurencji, który tyle wysiłku organizacyjnego niweczy. Miliony zamiast słuchać, przeklina i wymyśla.

 • Gość pisze:

  O matko jaka hała.To nawet nie trzeci garnitur tylko piaty

 • ORZEŁ pisze:

  Najlepsza jest pani(szczuplejsza),tłumaczka języka migowego. Ta mimika,ekspresja,ruchy. Jest super, niepowtarzalna!!!!
  Pozdrawiam!
  Ogólnie koncert ok. Niepotrzebne tylko te wstawki, z tą rodzinką oglądającą telewizję w różnych epokach.

 • Gość pisze:

  P Halinka najpiękniejsza i najlepsza

  • Gość pisze:

   Prawie bezguscie pół naga cipkowata z cyckonalesnikami na wierzchu.. to nie ten strój na tą galę..Brak Kasce oglądy.

 • Barbara pisze:

  Koncert bardzo dobry. W pigułce pokazana historia TVP. Ożyły wspomnienia z mojego dzieciństwa, młodości….

  • ORZEŁ pisze:

   Najlepsza jest pani(szczuplejsza),tłumaczka języka migowego. Ta mimika,ekspresja,ruchy. Jest super, niepowtarzalna!!!!
   Pozdrawiam!
   Ogólnie koncert ok. Niepotrzebne tylko te wstawki, z tą rodzinką oglądającą telewizję w różnych epokach.

 • Gość pisze:

  Straszny ten koncert, te niby hologramy są straszne, do tego w trakcie spiewamia puszczając dźwięki z ekranów.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×