Gwiazdy na wystawie zdjęć „Ikony”: Joanna Koroniewska, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Żak, Dorota Gardias

Gwiazdy na wystawie zdjęć Ikony

Gwiazdy na wystawie zdjęć Ikony

Gwiazdy na wystawie Maksymiliana Ławrynowicza Ikony: Joanna Koroniewska, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Żak, Dorota Gardias, Maria Niklińska... Zdjęcia.

W środę 2 czerwca odbyła się niezwykła wystawa prac Maksymiliana Ławrynowicza Ikony. Na otwarciu nie zabrakło gwiazd. Artysta w wywiadzie zdradził, co było jego inspiracją do stworzenia serii hipnotycznych kobiecych portretów:

Nie była to jedna konkretna kobieta. Więc raczej kobiecy czynnik. A raczej kobiece czynniki. Skrajności. Kobiece wartości, które sobie przeczą, ścierają się ze sobą a jednocześnie przenikają się i pozostają ze sobą w logicznej symbiozie. Szekspir pisał: „W mdłym kwiatku, w ziółku jednym i tym samem, ma nieraz miejsce jad wespół z balsamem, co zmysły razi, i to co im sprzyja, bo jego zapach rzeźwi, smak zabija.” – mówił w wywiadzie dla Sukces jest kobietą.

Wyznał, że dostrzega w paniach nieskończoną inspirację:

Patrząc w kochające, błękitne oczy mojej mamy widzę Mokosz – słowiańską boginię świata, natury i płodności, matkę ludzi. Jednocześnie moja mama, w ostatniej sesji wcieliła się w Babę Jagę – okrutną, zimną i kochającą dzieci… porywać demonicę. Bo to również dostrzegam, patrząc w te jej błękitne oczęta. Właśnie to, te skrajności inspirują mnie do szukania kobiecych postaci – historycznych czy fantastycznych, które właśnie ten dwupodział, trójpodział czy stupodział kobiecej natury reprezentują. A mitologia słowiańska jest takowych pełna.

Niezwykłe panie pojawiły się także na wystawie, a także to one były inspiracja artysty.

Gwiazdy na wystawie Maksymiliana Ławrynowicza Ikony. Kto się pojawił?

Przedsięwzięcie Ławrynowicza zyskało miano najbardziej prestiżowego projektu ostatnich czasów w Polsce. Projekt Kobiety to cykl, w którym fotografią portretową opowiada o kobietach. Doczekał się czterech części oraz ekspozycji w kraju i za granicą. Obecnie zrealizowano kolejną część.

Na otwarciu wystawy pojawiły się gwiazdy: Joanna Koroniewska, Katarzyna Żak, Dorota Gardias, Maria Niklińska, Laura Samojłowicz, Paulina Holtz, Aleksandra Kisio, Karolina Gorczyca, Olga Kalicka, Agnieszka Mrozińska, Barbara Kurdej-Sztan, Rafał Szatan, Karolina Gorczyca, Helena Norowicz.

Imprezę poprowadził Tomasz Kammel.

Zdjęcia gwiazd w naszej galerii.


Joanna Koroniewska - wystawa

Joanna Koroniewska - wystawa "Ikony"

Barbara Kurdej-Szatan - wystawa

Barbara Kurdej-Szatan - wystawa "Ikony"

Dorota Gardias - wystawa

Dorota Gardias - wystawa "Ikony"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×