Gwiazdy na Wielkim Teście TVP: Anna Popek, Izabela Zwierzyńska, Robert Koszucki, Andrzej Młynarczyk

Gwiazdy na Wielkim Teście Wiedzy o Skarbach Ziemi

Gwiazdy na Wielkim Teście Wiedzy o Skarbach Ziemi

Gwiazdy na Wielkim Teście Wiedzy o Skarbach Ziemi: Izabela Zwierzyńska, Anna Popek, Tomasz Ciachorowski, Tadeusz Chudecki... Zdjęcia.

W środę 2 czerwca o godzinie 21:00 w siedzibie TVP odbył się Wielki Test Wiedzy o Skarbach Ziemi. W wydarzeniu wzięli udział m.in. aktorzy i sportowcy.

Wielkie Testy organizowane przez Telewizję Polską od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów. Niestety pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach zarządzenie kilkumiesięcznej przerwy. Z uwagi na to, że rząd zdjął kolejne obostrzenia, na szklane ekrany wrócił ulubiony teleturniej widzów TVP.

Gwiazdy na Wielkim Teście Wiedzy o Skarbach Ziemi. Kto wziął udział?

Tematem dzisiejszego quizu były bogactwa naturalnej Błękitnej Planety. Nazwy tej używa się, ponieważ spoglądając z kosmosu na Ziemię, można dostrzec głównie wody oceanów i mórz. Wynika to z tego, że ponad 70% powierzchni naszej planety pokrywa woda.

Podczas rywalizacji uczestnicy odpowiadali na pytania m.in. o to, jakie skarby można znaleźć pod powierzchnią ziemi. Prowadzący zapytali zaproszonych gości o to, jakich nie byłoby obecnie, gdyby nie istniały złoża metali szlachetnych czy miedzi. Osoby zgromadzone w studiu przy okazji odwiedziły ciekawe miejsca, które powstały dzięki eksploatacji solnisk, skał oraz wydobywaniu kamieni szlachetnych.

W trakcie programu na pytania odpowiadali również widzowie za pośrednictwem strony internetowej wielkitest.tvp.pl lub aplikacji mobilnej.

Zwycięska para musiała udzielić poprawniej odpowiedzi na następujące pytanie: Ile waży największa sztabka złota, jaką odlano, a znajduje się ona w Muzeum Złota w Japonii. Pierwsze miejsce w programie zajęli Tomasz CiachorowskiRobert Koszucki, którzy w finałowym starciu pokonali Annę Gzyrę i Jakuba Augustynowicza. Główną nagrodą był czek na kwotę 30 tysięcy złotych, który aktorzy przekazali na rzecz Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani.

Program poprowadzili Anna PopekPrzemysław Babiarz. Tak wyglądały składy dwuosobowych drużyn: Robert Koszucki i Tomasz Ciachorowski, Tadeusz Chudecki i Jerzy Engel, Iza Zwierzyńska i Olga Jankowska, Agnieszka Wagner i Cezary Morawski, Jacek Lenartowicz i Andrzej Młynarczyk, Renata Pękul i Mirosław Jękot, Milena Suszyńska i Rafał Szałajko.

Zajrzyjcie do naszej galerii.


Wielki Test o Skarbach Ziemi - Izabela Zwierzyńska

Wielki Test o Skarbach Ziemi - Izabela Zwierzyńska

Wielki Test o Skarbach Ziemi - Izabela Zwierzyńska

Wielki Test o Skarbach Ziemi - Izabela Zwierzyńska

Wielki Test o Skarbach Ziemi - Andrzej Młynarczyk

Wielki Test o Skarbach Ziemi - Andrzej Młynarczyk

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×