Szukaj

Gwiazdy na premierze książki Radosława Kotarskiego: Dawid Podsiadło, Marcin Prokop, Tomasz Kammel

Gwiazdy na premierze książki Radka Kotarskiego

Gwiazdy na premierze książki Radka Kotarskiego

Mateusz Gessler, Tomasz Kammel, Dawid Podsiadło, Marcin Prokop… Na premierze książki Radosława Kotarskiego nie zabrakło gwiazd, które opowiedziały nam o tym, jaki mają stosunek do pracy.

20 października, w dniu premiery książki Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej, miało miejsce nagranie specjalnego odcinka Radka Kotarskiego z udziałem zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Dawid Podsiadło, Marcin Prokop, Tomasz Kammel, Paulina Mikuła, Mateusz Gessler, Natasza Kotarska czy Karol „Blowek”.

O czym jest książka Radka Kotarskiego – Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej?

Radek w gronie najbliższych miał więc okazję po raz pierwszy opowiedzieć publicznie o swoich negatywnych doświadczeniach z pseudocoachingiem osobistym, przez który kiedyś niemal zaharował się na śmierć w pracy, która nie dawała mu żadnej satysfakcji. To właśnie wtedy, za radą jednego z „guru motywacji” głównym celem Radka stało się Ferrari F430. Jednak nie udało mu się nawet zbliżyć do realizacji tego celu. Dopiero wiele lat później, po odrzuceniu wszelkich zaleceń piewców sukcesu i skupieniu się na sensie oraz przyjemności z wykonywanej pracy, udało mu się doprowadzić do sytuacji, w której mógł pozwolić sobie na swoje dawne marzenie.

Miesiąc temu postanowił je zrealizować tylko po to, aby od razu je… oddać. Przy współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy ten piękny włoski samochód trafi na licytację, a całkowity dochód trafi na urządzenia laryngologiczne, na które w tym roku środki zbiera fundacja. Zdaniem Radka – to najlepszy finał dla zmagań z jak najlepszym „ogarnięciem” tematu jego pracy. A jaki stosunek do pracy mają gwiazdy?

Śmiało mogę powiedzieć, że jestem pracoholikiem. Nawet jak nie jestem w pracy, to jestem w pracy. Na szczęście ja i małżonka jesteśmy w jednym biznesie i pracujemy razem, tak wiec jest o wiele łatwiej. Gorzej by było, jakbym był pracoholikiem, żona też, ale oddzielnie. Wprowadzamy do swojego życia równowagę, ona jest w tym wszystkim najważniejsza. Ale przede wszystkim pasja do swojej pracy i tego co robisz. Jeżeli jeszcze z pasji możesz zarobić, tak jak my to robimy to jest to najlepsze na świecie – powiedział nam Mateusz Gessler.

Tomasz Kammel lubi swoją pracę, ale nie chce się w niej wypalić:

Staram się tak ją planować, żeby się nie zaharowywać. Po pierwsze- po co? po drugie-szkoda zdrowia. Jak przekroczy się tę bezpieczną granicę, to widz zaczyna widzieć, że być może ja zaczynam się spalać. A ja tego nie chcę.

Jakie zadanie postawił sobie w tym wszystkim Radek Kotarski?

Masa psychologów, uniwersytetów przez ostatnie kilkadziesiąt lat próbowało zbadać w jaki sposób planować inaczej dzień, motywować cele itd. Problem tych wszystkich miejsc polega na tym, że one wszystkie mówią językiem klasycznym, naukowym i to, co było moją funkcja to to, aby przetłumaczyć, co oni napisali na temat codziennego podejścia do naszej pracy i opisać to bardziej przystępnie z mocnym nakierowaniem na praktykę. W pracy często zapominamy o przerwach, nie zastanawiamy się , w jaki sposób je spędzamy, bo ktoś jest w trakcie 8- godzinnego dnia pracy i funduje sobie 20 minutową przerwę, w trakcie której jest wpatrzony w telefon, to na prawdę z punktu widzenia oczu, czy głowy nie odpoczywamy. Na każdym małym wycinku naszej pracy starałem się podrzucić inne, alternatywne metody. Stąd też tytuł książki. Te metody sprawiają, że na koniec dnia jest lepiej i przyjemniej.

Relacja z premiery poniżej.


Radek Kotarski – premiera książki

Radek Kotarski – premiera książki

Dawid Podsiadło – premiera książki

Dawid Podsiadło – premiera książki

Tomasz Kammel – premiera książki

Tomasz Kammel – premiera książki

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×