Gwiazdy na premierze serialu Netflixa „Królowa”: Andrzej Seweryn, Maria Peszek, Paweł Deląg

Premiera serialu Królowa

Premiera serialu Królowa

Andrzej Seweryn, Maria Peszek, Paweł Deląg... Gwiazdy na premierze serialu Netflixa Królowa. Zdjęcia.

20 czerwca w warszawskim kinie KinoGram miała miejsce premiera i spotkanie z twórcami serialu Królowa Netflixa. W roli głównej zobaczymy Andrzeja Seweryna, którego widzowie mogą kojarzyć z inną produkcją platformy – serialem Rojst’97. Seweryn wcielił się tak naprawdę w dwie postacie – statecznego krawca-emeryta Sylwestra oraz jego nocnego wcielenia drag.

Oprócz niego w produkcji pojawi się także Maria Peszek, która zagra Wiolettę – córkę Sylwestra, która nigdy nie miała okazji poznać swojego biologicznego ojca. U jej boku pojawi się Julia Chętnicka, młoda aktorka znana z filmu Erotica 2022. Wcieli się w postać Izabelli, wnuczki Sylwestra.

Za realizację projektu Netflixa odpowiada reżyser Łukasz Kośmicki. Produkcja powstała na podstawie scenariusza stworzonego przez Arniego Asgeirssona oraz Kacpra Wysockiego.

Na premierze nie zabrakło gwiazd. Kto się pojawił?

Gwiazdy na premierze serialu Netflixa Królowa

W poniedziałkowy wieczór miała miejsce premiera i spotkanie z twórcami Królowej. Nie zabrakło gości. Fotoreporterom pozowali: Andrzej Seweryn, Katarzyna Kubacka-Seweryn, Maria Peszek, Paweł Deląg, Ada Fijał, Julia Chętnicka, Kova Rea, Julia Chętnicka, Tomasz Raczek, Himera, Lucas Adelon Rembas, Graża Grzech, Matteo Brunetti, Łukasz Kośmicki, Łukasz Bogusławski, Dżaga.

Zdjęcia w naszej galerii.

O czym jest serial Netflixa Królowa?

Serial Królowa przedstawia losy Sylwestra (Andrzej Seweryn), emerytowanego krawca z Polski, który przed laty wyemigrował do stolicy Francji. To, czego nie wiedzą bliscy Sylwestra, to fakt, że mężczyzna wieczorami zamienia się w Lorettę – niezwykłą drag queen.

Kiedy Sylwester dostaje list od wnuczki, w którym dziewczynka prosi dziadka o pomoc chorej mamie, potrzebującej przeszczepu nerki, decyduje się na powrót do kraju i rodzinnego miasta. Podróż do górniczego miasteczka sprawi, że mężczyzna będzie zmuszony do zmierzenia się z własną przeszłością.

Serial zadebiutuje na platformie Netflix już 23 czerwca i dostępny będzie w 190 krajach.


Maria Peszek - premiera serialu Królowa

Maria Peszek - premiera serialu Królowa

Tomasz Raczek - premiera serialu Królowa

Tomasz Raczek - premiera serialu Królowa

Andrzej Seweryn - premiera serialu Królowa

Andrzej Seweryn - premiera serialu Królowa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×