Gwiazdy na premierze filmu „Wszystkie moje strachy”: Małgorzata Foremniak, Andrzej Piaseczny, Dawid Ogrodnik

Gwiazdy na premierze Wszystkie nasze strachy

Małgorzata Foremniak, Andrzej Piaseczny, Dawid Ogrodnik... Gwiazdy pojawiły się na premierze filmu nagrodzonego Złotymi Lwami, Wszystkie nasze strachy. Zdjęcia.

Główną nagrodę podczas 46. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał film Wszystkie nasze strachy w reżyserii Łukasza Ronduda i Łukasza Gutta. Główną rolę w filmie zagrał Dawid Ogrodnik. Twórców nagrodzonej Złotymi Lwami produkcji zainspirował projekt Daniela Rycharskiego pt. Krzyż, który odnosi się do dramatycznej historii dwóch nastolatek, jaka wydarzyła się w małej miejscowości na Podkarpaciu.

We wtorek 2 listopada miała miejsce uroczysta premiera Wszystkich naszych strachów. Nie zabrakło gwiazd.

Gwiazdy na premierze filmu Wszystkie nasze strachy. Kto się pojawił?

Premiery nagradzanych na festiwalach filmów zawsze przyciągają całą masę gwiazd. Nie inaczej było we wtorek, kiedy pokazywano nagrodzoną Złotymi Lwami produkcję, Wszystkie nasze strachy. Do zdjęć pozowali: Małgorzata Foremniak, Andrzej Piaseczny, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra, Agnieszka Holland, Ralph Kamiński, Jowita Budnik, Julia Chatys, Katarzyna Zillmann, Julia Walczak, Agata Łabno, Jacek Poniedziałek, Daniel Rycharski, Katarzyna Zawadzka, Sebastian Stankiewicz, Marianna Schreiber, Matteo Brunetti, Maria Sadowska, Kinga Zawodnik.

Zdjęcia w naszej galerii.

O czym jest film Wszystkie nasze strachy?

Daniela (w tej roli Dawid Ogrodnik) obserwujemy na spotkaniu z zachwyconym jego pracą kuratorem (Jacek Poniedziałek), na rozmowach o istnieniu piekła z koleżankami lesbijkami, albo na seks spotkaniach z sąsiadem Olkiem (Oskar Rybaczek). Zarówno w jego domu, który dzieli z oddaną babcią (Maria Maj), jak i w całej wsi, panuje względny spokój. Sa to jednak pozory.

Stopniowo ukazuje się druga strona życia Daniela – trudne relacje z wiecznie milczącym ojcem (Andrzej Chyra) i regularnie wykrzykiwany pod oknem stek homofobicznych wyzwisk. On do tego zdążył przywyknąć. Nagonki nie wytrzymuje jednak jego homoseksualna koleżanka Jagoda (Agata Łabno). Popełnia samobójstwo przez powieszenie. Lokalna społeczność coraz głośniej obwinia Daniela o śmierć dziewczyny. Ten chce zorganizować drogę krzyżową w jej intencji, powtarzając: wszyscy zgrzeszyliśmy.

Poniżej zwiastun filmu.


Andrzej Piaseczny - premiera filmu "Wszystkie nasze strachy"

Małgorzata Foremniak - premiera filmu "Wszystkie nasze strachy"

Ralph Kaminski - premiera filmu "Wszystkie nasze strachy"

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×