Gwiazdy na premierze „Wesela”: Agata Kulesza, Katarzyna Warnke, Misiek Koterski, Edyta Herbuś

Gwiazdy na premierze Wesela

Gwiazdy na premierze Wesela

Agata Kulesza, Katarzyna Warnke, Katarzyna Burzyńska, Misiek Koterski, Beata Tadla... Gwiazdy pojawiły się na premierze filmu Wesele. Zdjęcia.

Już w najbliższy piątek 8 października do kin trafi najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego Wesele. Zapowiada się mocne kino.

Dwa razy w życiu nie wiedziałam, co powiedzieć – raz, gdy spaliło mi się wszystko co mam, a drugi raz po obejrzeniu tego filmu. Mam nadzieję, że nigdy nie zapomną państwo tego, co zaraz zobaczą – mówiła o produkcji Karolina Korwin Piotrowska na premierze w Bydgoszy.

5 października miała miejsce uroczysta premiera w Warszawie, na której pojawiły się gwiazdy.

Gwiazdy na premierze Wesela Wojciecha Smarzowskiego. Kto się pojawił?

Najnowszy obraz Smarzowskiego nie ma wiele wspólnego z poprzednim o takim samym tytule.

Pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas – można przeczytać w zapowiedzi.

Sam reżyser mówi o swoim najnowszym dziele:

To jest opowieść o miejscu, o ludziach, o emocjach i o tym, dlaczego wyparliśmy Żydów z pamięci, dlaczego polski antysemityzm ma tak mocne fundamenty i dlaczego radzi sobie świetnie, nawet bez Żydów. Ten film powstał z głębokiej i wewnętrznej potrzeby. Robiąc ten film, miałem świadomość, że wyleją się na mnie pomyje. Prawdopodobnie na lata stanę się nadwornym Żydem polskiej kinematografii i przejmę od Maćka Stuhra berło po „Pokłosiu” – mówił w Newsweeku.

Na warszawskiej premierze pojawili się: Agata Kulesza, Katarzyna Warnke, Katarzyna Burzyńska, Misiek Koterski, Dagmara Bryzek, Andrzej Chyra, Beata Tadla, Michał Cebula, Andrzej Morozowski, Zbigniew Hołdys, Wojciech Smarzowski, Henryk Gołębiewski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Lamparska, Agata Turkot, Robert Więckiewicz, Wojciech Smarzowski, Joanna Majstrak, Natalia Rybicka, Maja Ostaszewska, Michał Englert, Grażyna Torbicka.

Zajrzyjcie do naszej galerii.

O czym jest film Wesele?

W 2006 roku do kin weszło Wesele Wojciecha Smarzowskiego i nastąpił przełom w polskiej kinematografii. Produkcja odniosła sukces, a nazwisko reżysera na stałe zapisało się w umysłach kinomaniaków. Po niemal 20 latach artysta powraca z kolejnym filmem pod tym samym tytułem. Nowe Wesele to jednak nie jest remake, ani kontynuacja.

Wesele z 2021 roku ma bardzo podobną fabułę co film sprzed kilkunastu lat. Rzecz dzieje się w małym prowincjonalnym miasteczku, głównym bohaterem jest dorobkiewicz, trzęsący całą miejscowością, który postanowił wyprawić swojej jedynej córce huczne wesele. Podczas imprezy odkrywane są mroczne tajemnice dotyczące gości i gospodarzy, prowadzące do nieuniknionej katastrofy. Fabuła sięga do czasów II wojny światowej…


Agata Kulesza - premiera filmu

Agata Kulesza - premiera filmu "Wesele"

Maja Ostaszewska, Michał Englert - premiera filmu

Maja Ostaszewska, Michał Englert - premiera filmu "Wesele"

Edyta Herbuś - premiera filmu

Edyta Herbuś - premiera filmu "Wesele"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×