Gwiazdy na premierze filmu „Tata”: Maria Peszek, Eryk Lubos, Emilia Dankwa

Gwiazdy na premierze filmu Tata

Gwiazdy na premierze filmu Tata

Maria Peszek, Eryk Lubos, Emilia Dankwa... Gwiazdy na premierze filmu Tata. Zdjęcia.

23 lutego w warszawskim Kinogramie w Fabryce Norblina odbył się pokaz premierowy filmu Tata w reżyserii Anny Maliszewskiej.

Nie chciałam w swoim filmie używać tytułu „Samotny tata”. „Samotny” ma dla mnie smutne brzmienie, podświadomie wiąże się z nieszczęściem. Chciałam raczej zgłębić koncepcję samodzielnego ojca, samodzielnego rodzicielstwa, które nie zawsze musi być obarczone smutkiem, choć na pewno wymaga ogromnego wysiłku i ciężkiej pracy – mówiła o swoim dziele w jednym z wywiadów.

Na premierze pojawiły się gwiazdy. Kto?

Gwiazdy na premierze filmu Tata. Kto się pojawił?

Czwartkowy wieczór w kinie postanowili spędzić: Maria Peszek, Eryk Lubos, Emilia Dankwa, Anna Maliszewska, Andrzej Pągowski.

Nie można było oderwać oka od dawnej gwiazdy Rodzinki.pl, czyli Emilii Dankwy. Kiedy dołączyła do obsady, miała zaledwie 7 lat. Początkowo miała zagrać jedynie rolę epizodyczną, widzowie pokochali jej rolę do tego stopnia, że produkcja postanowiła dać jej więcej scen. Dziewczynka, na oczach widzów, wyrosła na piękną nastolatkę.

Widzowie zapamiętali Emilię Dankwę nie tylko ze względu na świetnie zagraną postać w popularnym serialu, ale także dzięki jej egzotycznej urodzie. Śniada cera, duże, niebieskie oczy i burza brązowych loków sprawiły, że od młodej gwiazdy ciężko było oderwać wzrok. Nastolatka zagrała jeszcze między innymi w filmie Być jak Kazimierz Deyna, serialu Belfer, a także produkcji pt. Zbliżenia. Próbowała swoich sił także jako modelka.

O czym jest film Tata?

W roli głównej w produkcji wystąpił Eryk Lubos. Filmowy Michał jest kierowcą TIR-a, a jego praca jest pewnego rodzaju ucieczką od odpowiedzialności, codziennej rutyny, żałoby, bólu i wyzwania wychowania dziecka. Praca daje mu namiastkę wolności i przygody. Jego córką Michaliną opiekuje się Galina, ukraińska opiekunka, która wychowuje samotnie wnuczkę. On w tym czasie może jeździć po Europie, a w wolnym czasie umawiać się na randki z Tindera. Tymczasem niania umiera i Michał zmuszony jest zająć się nie tylko Miśką (Klaudia Kurak), ale również jej najlepszą przyjaciółką Leną (Polina Gramovwa). Zabiera je w trasę.

Warto dodać, że scenariusz filmu powstał na długo przed agresją zbrojną Rosji na Ukrainę. Film Tata już w kinach w całej Polsce.


Emilia Dankwa -premiera filmu Tata

Emilia Dankwa -premiera filmu Tata

Emilia Dankwa -premiera filmu Tata

Emilia Dankwa -premiera filmu Tata

Maria Peszek - premiera filmu Tata

Maria Peszek - premiera filmu Tata

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×