Gwiazdy na premierze filmu „25 lat niewinności”: Magdalena Różczka, Anna Dereszowska, Anna Kalczyńska

Gwiazdy na premierze filmu

Gwiazdy na premierze filmu

Gwiazdy licznie zawitały na premierę filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy: Agata Kulesza, Magdalena Różczka, Anna Dereszowska, Anna Kalczyńska. Pięknie wystylizowane zachwycały reporterów. Zobaczcie.

W czwartek, 10 września miała miejsce premiera filmu w reżyserii Jana Holoubka 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Nie zabrakło gwiazd, które uśmiechnięte pozowały fotoreporterom. Zobaczcie, jak się prezentowali znani i lubiani.

Gwiazdy na premierze 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

W czwartkowy wieczór w Cinema City Sadyba odbyła się premiera filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy w reżyserii Jana Holoubka, z Piotrem Trojanem w roli tytułowej.

Na premierze oprócz reżysera i głównego bohatera, pojawili się także inni aktorzy grający w filmie, m.in. Agata Kulesza, Jan Frycz, Magdalena Różczka, Andrzej Konopka czy Mikołaj Chroboczek.

Oprócz nich, na czerwonym dywanie pozowali inni znani goście: Kazik Staszewski, Vienio, Anna Dereszowska, Ilona Ostrowska, Edyta Herbuś, Katarzyna Zawadzka, Anna Kalczyńska.

Zajrzycie do naszej galerii, tam znajdziecie zdjęcia prosto ze ścianki.

O czym jest film 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy?

To oparta na faktach historia młodego chłopaka, niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Tomasz Komenda spędził w więzieniu 6540 dni. Znęcano się nad nim psychicznie i fizycznie. Trzy razy próbował popełnić samobójstwo. Trudno nawet wyobrazić sobie, co czuł i przeżywał ten człowiek, który wiedział, że jest niewinny.

To moja najtrudniejsza rola, której bardzo się zresztą bałem. Dzięki Jankowi Holoubkowi, Agacie Kuleszy, która zagrała moją matkę, i Tomkowi Komendzie, udało się, mam nadzieję, udźwignąć to zadanie. Okres przygotowania był długi. Spotykałem się z Tomkiem Komendą i jego rodziną, odwiedziłem ważne dla niego miejsca. Chciałem go zrozumieć, poczuć jego emocje, żeby móc pójść dalej i głębiej w tę rolę. Wiele rzeczy mną wstrząsnęło, kiedy byłem w więzieniu, patrzyłem na ściany celi i rozmawiałem z osadzonymi. Tak bardzo to we mnie zapadło, że potem śniło mi w nocy – powiedział o swojej kreacji Piotr Trojan – Najbardziej w tej historii poruszyła mnie miłość matki i syna. Teresa zrobiła dla Tomka wszystko co mogła, wspierała go, a on ją. Kochali się i wspierali. Dzięki temu przetrwali. Wiedzieli, że Tomek jest niewinny. Tomek miał nadzieję i nigdy się nie złamał. Namawiali go, żeby się przyznał, a będzie miał skrócony wyrok. Nigdy tego nie zrobił. Żył nadzieją i nadzieja zwyciężyła – dodał.

Pozostaje wybrać się do kina.


Anna Kalczyńska - premiera filmu

Anna Kalczyńska - premiera filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Edyta Herbuś - premiera filmu

Edyta Herbuś - premiera filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Anna Dereszowska - premiera filmu

Anna Dereszowska - premiera filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×