Gwiazdy na otwarciu najbardziej luksusowego kina w Polsce: Katarzyna Warnke, Gabi Drzewiecka, Agnieszka Holland

Gwiazdy na otwarciu kina

Gwiazdy na otwarciu kina

Katarzyna Warnke, Gabi Drzewiecka, Agnieszka Holland... Gwiazdy na otwarciu najbardziej luksusowego kina w Warszawie. Zdjęcia.

Kinogram to najnowsze warszawskie kino. Znajduje się w kompleksie biurowo-usługowym Fabryka Norblina u zbiegu Łuckiej i Żelaznej. To prawdopodobnie najbardziej luksusowe miejsce tego typu w Polsce: z obitymi welurami kanapami, z których część jest dwuosobowa, na widowni i możliwością zamawiania u kelnera drinków dostarczanych do stolików przy kanapach. Jest 7 sal, w tym w tej z numerem 7 zobaczyć można prawdziwą statuetkę Oscara. Przekazał ją kompozytor Jan A.P. Kaczmarek, który zdobył ją za muzykę do filmu Marzyciel.

Bardzo się cieszę, że widzę ludzi w kinie. W pandemii długo na to czekaliśmy – mówiła na otwarciu Magdalena Lankosz, dyrektorka Gildii Reżyserów Polskich.

Nietypowe kino współtworzy Gildia Reżyserów Polskich, zrzeszająca najważniejszych polskich twórców filmowych. Organizacja swoją siedzibę przeniosła właśnie do tego miejsca. Wspólnie z dyrekcją będzie kształtować repertuar, ale także organizować spotkania, projekcje, a nawet spektakle teatralne i kameralne koncerty.

Na otwarciu nie zabrakło gwiazd.

Gwiazdy na otwarciu Kinogramu. Kto przybył?

Twórcy kompleksu mają ambitne plany jeśli chodzi o repertuar, ale nie wykluczają też produkcji komercyjnych:

Chcemy być kinem środka i jak najbardziej „ciągnąć w górę”. Oczywiście mamy też filmy komercyjne. Za chwilę odpalamy Bonda, będą firmy Marvela czy Disneya. Ale będziemy szukać filmów, których dawno nie widzieliśmy. Przedstawimy te produkcje, które nie są już dziś grane. Współpracujemy też z Gildią Reżyserów Polskich, która będzie tworzyć autorskie cykle filmowe – mówiła Anna Zoll, dyrektor generalna Kinogramu.

Nic dziwnego, że na otwarciu kina pojawiły się znane w branży osoby: Katarzyna Warnke, Gabi Drzewiecka, Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik, Małgorzata Szumowska, Małgorzata Kidawa-Błońska, Eliza Gwiazda, Anda Rothenberg, Paulina Koziejowska. 

Zajrzyjcie do naszej galerii.

 


Gabi Drzewiecka - otwarcie Kinogramu

Gabi Drzewiecka - otwarcie Kinogramu

Katarzyna Warnke - otwarcie Kinogramu

Katarzyna Warnke - otwarcie Kinogramu

Agnieszka Holland - otwarcie Kinogramu

Agnieszka Holland - otwarcie Kinogramu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×