Gwiazdy na Festiwalu Dwa Brzegi: Grażyna Torbicka, Agata Kulesza, Joanna Kulig, Aleksandra Popławska

Dwa Brzegi

Dwa Brzegi

Grażyna Torbicka, Agata Kulesza, Joanna Kulig, Aleksandra Popławska... Gwiazdy pojawiły się na 15. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Zdjęcia.

Tłumy miłośników kina przyjechały w sobotę do Kazimierza Dolnego na rozpoczęcie 15. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W ciągu ośmiu dni widzowie będą mogli zobaczyć m.in. 19 pokazów premierowych. Zaplanowano również spotkania z aktorami, wystawy, koncerty. Na wydarzeniu, którego gospodynią jest Grażyna Torbicka, nie zabrakło gwiazd.

Zobacz także: Torbicka w nienagannej stylizacji na festiwalu filmowym. Uwaga wszystkich skierowana na buty. Piękne!

Gwiazdy na 15. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Kto się pojawił?

W sobotę miało miejsce uroczyste otwarcie 15. odsłony festiwalu.

Bardzo się cieszymy, że spotykamy się na festiwalu, który jest w wersji stacjonarnej. Bardzo tęskniliśmy za tym […], żeby znowu tutaj w Kazimierzu Dolnym przy ul. Nadwiślańskiej 9 pojawiło się miasteczko festiwalowe – powiedziała podczas konferencji prasowej dyrektor artystyczna festiwalu Grażyna Torbicka.

Dodała, że ubiegłoroczny — hybrydowy festiwal zdecydowanie pokazał potrzebę kontaktu artysty z odbiorcą.

Od początku to było nasze założenie. Stąd też m.in. nazwa Dwa Brzegi, bo ważne jest dla nas to, żeby nie dzielić, a łączyć różne poglądy, artystów różnych dziedzin sztuki – podkreślała Torbicka.

15. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpoczął się w sobotę i potrwa do następnej niedzieli. Projekcje odbywać się będą w Kinie Lubelskim na terenie miasteczka festiwalowego przy ul. Nadwiślańskiej 9. Ze względu na obostrzenia covidowe namiot na 900 miejsc będzie mógł być wypełniony jedynie w połowie. Dodatkowo przewidziano także wieczorne pokazy na Zamku. W tegorocznym programie jest między innymi 19 premier filmów, które wyświetlone zostaną w Polsce po raz pierwszy.

Na wydarzeniu nie zabrakło gwiazd. W niedzielę pojawili się, oprócz gospodyni, Grażyny Torbickiej, której towarzyszy mąż, Adam Torbicki: Agata Kulesza, Joanna Kulig, Aleksandra Popławska, Robert Więckiewicz, Aleksandra Woźniak. 

Zdjęcia w galerii.


Grażyna Torbicka - Dwa Brzegi

fot. AKPA

Aleksandra Popławska, Joanna Kulig, Agata Kulesza - Dwa Brzegi

Aleksandra Popławska, Joanna Kulig, Agata Kulesza - Dwa Brzegi

Adam Torbicki - Dwa Brzegi

Adam Torbicki - Dwa Brzegi

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×