Gwiazdy na 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki: Mlynkova, Mozil, Dymna, Cugowski

16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki - gwiazdy

16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki - gwiazdy

Plejada gwiazd pojawiła się na 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanym przez fundację Anny Dymnej: Halina Mlynkova, Andrzej Piaseczny, Czesław Mozil, Monika Kuszyńska... Jak wyglądali?

13 czerwca odbył się 16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki – Spotkajmy się z radością – mimo wszystko organizowany przez Fundację Anny Dymnej Mimo wszystko, Telewizję Polską S.A i Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenie organizowane jest od 2005 roku. W poprzednich edycjach statuetki Zaczarowanego Ptaszka otrzymało aż 80 laureatów, którzy odebrali również nagrody o łącznej wartości ponad pół miliona złotych.

Festiwal otworzyła Irena Santor, która wypuściła z dłoni białego gołębia.  Gwiazda od 2005 roku jest opiekunem artystycznym wydarzenia. Wyjątkowo w tym roku artyści wystąpili na scenie w Centrum Kongresowym ICE Kraków, zamiast na krakowskim Rynku Głównym. Koncert poprowadzili Anna Dymna, Cezary Kosiński i Grzegorz Daukszewicz.

Uczestnicy na scenie mogli liczyć na wsparcie Renaty Przemyk. Wokalistka nie tylko zdradziła, że bardzo podoba jej się idea festiwalu, ale i udzieliła finalistom kilku cennych rad.

Miło być znowu na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Atmosfera tego konkursu jest pełna życzliwości, tolerancji i dobrej otwartości. Anna Dymna i jej fundacja uczą właściwego patrzenia na człowieka, nie przez pryzmat jego niepełnosprawności, lecz tego, co naprawdę sobą reprezentuje. Tutaj pokazywana jest sztuka w czystej postaci oraz to, że nasze fizyczne inności mają zdecydowanie drugorzędne znaczenie. Życzę uczestnikom tego festiwalu, by w realizacji swoich pasji nie byli koniunkturalni, nie realizowali ich kosztem siebie, lecz zawsze szli za głosem intuicji – powiedziała dziennikarzom.

Widzowie mogli zobaczyć na scenie całą plejadę gwiazd.

Gwiazdy na 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Kto się pojawił?

Oprócz występów finalistów widzowie mogli posłuchać również największych przebojów polskich gwiazd: Czesława MozilaHaliny MlynkovejAndrzeja Piasecznego, Wojciecha Cugowskiego, Piotra Polka, Moniki Kuszyńskiej oraz Mateusza Ziółko. To jednak nie koniec listy sław. W jury zasiedli: Ewa Błaszczyk, Michał Figurski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jacek Królik, Kacper Kuszewski, Monika Kuszyńska, Mateusz Pospieszalski, Andrzej Sikorowski, Justyna Steczkowska i Mateusz Ziółko.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – Spotkajmy się z radością – mimo wszystko.


16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki - Halina Mlynkova

16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki - Halina Mlynkova

16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki - Andrzej Piaseczny

16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki - Andrzej Piaseczny

16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki - Czesław Mozil

16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki - Czesław Mozil

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×