Eurowizja 2023. Gwiazdy na polskich preselekcjach: Edyta Górniak, Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska

Eurowizja 2023 - gwiazdy na preselekcjach

Eurowizja 2023 - gwiazdy na preselekcjach

Eurowizja 2023. Polskie preselekcje do konkursu w Liverpoolu. Kto się pojawił w studiu? Zdjęcia.

26 lutego Polacy wybierali swojego kandydata, który będzie reprezentował nasz kraj na międzynarodowym konkursie Eurowizji w Liverpoolu. Polskie preselekcje odbyły się pod hasłem Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!.

O reprezentowanie naszego kraju w europejskim konkursie starało się kilkanaścioro uczestników. Blanka zgłosiła utwór – Solo, YAN (Jan Majewski) – ChampionFelivers – Never Back DownAhlena – BootyDominik Dudek – Be GoodMaja Hyży – Never HideJann – GladiatorNatasza Urbańska – Lift u upJakub Szmajkowski – You do meAlicja Szemplińska – New home.

O tym, kto będzie reprezentować Polskę w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji, zdecydują widzowie w głosowaniu SMS, jak również specjalne jury. Oprócz tego na niedzielnej scenie nie zabraknie także wielkich gwiazd. Kto pojawił się w studiu?

Eurowizja 2023. Gwiazdy na preselekcjach

Podczas polskich preselekcji w roli gości wystąpili: grupa Kalush Orchestra z utworem Stefania, a także finalistki Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 – pochodząca z Azerbejdżanu Efendi oraz Stefania, która w Rotterdamie reprezentowała Grecję. Wśród gwiazd wieczoru pojawili się również polscy artyści, którym Eurowizja otworzyła drzwi do wielkiej kariery: Edyta Górniak, Sara James, Roxana Węgiel i zeszłoroczny reprezentant Polski w Konkursie Piosenki EurowizjiKrystian Ochman. W roli prowadzących zobaczyliśmy natomiast: Idę Nowakowską, Małgorzatę Tomaszewską i Aleksandra Sikorę.

Zdjęcia w galerii.

Eurowizja 2023. Preselekcje. Jak głosować?

Jak głosować na swojego ulubieńca? Głosować można za pośrednictwem telefonu, wysyłając sms z numerem kandydata (lista poniżej) na numer 7350.

  1. Natasza Urbańska Lift u up
  2. Kuba Szmajkowski You Do Me
  3. Ahlena Booty
  4. Dominik Dudek Be good
  5. Alicja Szemplińska New Home
  6. Felivers Never back down
  7. Maja Hyży Never hide
  8. Jann Gladiator
  9. Blanka Solo
  10. Yan Majewski Champion

Głosowanie rozpoczyna się PO OSTATNIM WYSTĘPIE. Wysłane wcześniej wiadomości nie będą ważne.

Eurowizja 2023. Preselekcje. Komu kibicował Rafał Brzozowski?

Reporterka Jastrząb Post o kandydatach na Eurowizję rozmawiała z Rafałem Brzozowskim, który reprezentował Polskę na konkursie w 2021 roku. Komu kibicował?

Rafał trzymał kciuki za wszystkich, gdyż do preselekcji zgłosili się sami zdolni artyści:

Trzymam kciuki za wszystkich. Wysłuchałem kilku propozycji. Myślę, że będzie to ciekawy finał. Jest dużo zdolnych artystów. Nie mam jednej piosenki, która mnie zachwyciła, na którą bym absolutnie stawiał, bo to jest konkurs i wszyscy niech mają równe szanse.

Komu przyznałby najwięcej (dwanaście) punktów?

Zbigniewowi Zarankowi z The Voice Senior — zażartował artysta, nawiązując do tego, że Karolina rozmawiała z nim podczas finału czwartej edycji tego programu.

Po chwili dodał:

Myślę, że będziemy za chwilę żyć tymi emocjami. O Eurowizji mówię bardzo chętnie, bo kocham ten konkurs, tych wszystkich ludzi, których poznałem i to była dla mnie wielka przygoda. Są kolejni artyści, którzy teraz przeżyją tę przygodę i ja im bardzo kibicuje. Nie chcę na razie kogoś mocno wyróżniać, bo nie słuchałem tych wszystkich piosenek, dopiero przedwczoraj wróciłem. Jeszcze jestem w innym czasie i cieszę się, że jestem z seniorami.

Kibicuje Alicji, z którą wygrał rywalizację o udział w Eurowizji w 2021 roku?

Bardzo się cieszę i trzymam kciuki za Alicję. Wiem, że jest Natasza, Janek Majewski. Tam jest mnóstwo wspaniałych ludzi. Jeszcze muszę się ze wszystkim zapoznać.

Jak Rafał odniósł się do tego, że Edyta Górniak będzie przewodniczącą konkursowego jury?

Cudowna jest. Jest fachowcem, ona naprawdę się zna. To jest nasza wspaniała diwa, legenda. Jest niesamowita, jeśli chodzi o ocenianie. Ma niesamowity talent i myślę, że powie dużo ciekawych rzeczy.

Rozmowa poniżej.


Edyta Górniak - Eurowizja 2023. Preselekcje

Edyta Górniak - Eurowizja 2023. Preselekcje

Małgorzata Tomaszewska - Eurowizja 2023. Preselekcje

Małgorzata Tomaszewska - Eurowizja 2023. Preselekcje

Małgorzata Tomaszewska, Ida Nowakowska - Eurowizja 2023. Preselekcje

Małgorzata Tomaszewska, Ida Nowakowska - Eurowizja 2023. Preselekcje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×