Tłum gwiazd na premierze filmu „Boże ciało” – polskiego kandydata do Oscara: Roma Gąsiorowska, Anna Kalczyńska, Edyta Pazura

Boże ciało, premiera filmu

Boże ciało, premiera filmu

Premiera filmu Boże ciało Jana Komasy (polskiego kandydata do Oscara 2020) przyciągnęła plejadę gwiazd. Tak wysokiej frekwencji podczas uroczystego pokazu dawno nie widzieliśmy. Na czerwonym dywanie pojawili się artyści, dziennikarze i celebryci.

11 października do kin w całym kraju wejdzie nowa produkcja Jana Komasy. Film Boże ciało jeszcze przed premierą doczekał się wielu nagród, między innymi aż 9 Złotych Lwów, w tym za najlepszą reżyserię, scenariusz i drugoplanową rolę kobiecą. Dzieło zostało wystawione jako polska kandydat do Oscara 2020 w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Już teraz można śmiało stwierdzić, że szykuje się kinowy hit 2019 roku.

Boże ciało – gwiazdy na premierze filmu. Kto się pojawił?

Na trzy dni przed oficjalną premierą, zorganizowano uroczysty pokaz z udziałem obsady, dziennikarzy i gości specjalnych. Tradycyjnie na czerwonym dywanie, tuż przed rozpoczęciem seansu, do zdjęć pozowała plejada gwiazd i celebrytów. Niemal każdy chciał obejrzeć dzieło, które powaliło na kolana środowisko artystyczne, krytyków oraz uczestników 44. festiwalu filmowego w Gdyni, a w lutym być może sięgnie po nagrodę amerykańskiej Akademii.

Boże ciało obejrzeli między innymi: Cezary Pazura, Edyta Pazura, Roma Gąsiorowska, Maciej Musiałowski, Barbara Kurzaj, Aleksandra Konieczna, Helena Norowicz, Karolina Gorczyca, Borys Szyc, Ilona Wrońska, Robert Janowski, Robert Kupisz, Łukasz Garlicki, Anna Kalczyńska, Jankes, Paulina Koziejowska, Hanna Bakuła, Jerzy Zelnik, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Ewa Błaszczyk i wielu innych.

Zobacz: Gwiazdy na imprezie u Anny Lewandowskiej: Martyna Wojciechowska, Paulina Krupińska, Maja Bohosiewicz

Borys Szyc i Justyna Jeger-Nagłowska – premiera filmu Boże ciało

Borys Szyc i Justyna Jeger-Nagłowska – premiera filmu Boże ciało

Zdjęcia z czerwonego dywanu znajdziecie w galerii.

Boże ciało polskim kandydatem do Oscara 2020

Boże ciało Jana Komasy zostało zgłoszone jako polski kandydat do Oscara 2020. W tym roku o nominację w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy (niegdyś Najlepszy film nieanglojęzyczny) ubiega się aż 93 produkcje, czyli o sześć więcej niż rok temu. Już teraz wiadomo, że zapowiada się zażarta konkurencja. W rywalizacji o względy jury Boże Ciało ma poważnych rywali, takich jak: hiszpański Ból i blask Pedro Almodóvara czy koreański Parasite Joon-ho Bonga, który został laureatem Złotej Palmy w Cannes. Sporo w nominacjach mogą namieszać również: Malowany ptak Václava Marhoula na podstawie powieści Jerzego Kosińskiego oraz brytyjski O chłopcu, który ujarzmił wiatr Chiwetela Ejiofora. Po raz pierwszy filmy zgłosiły takie kraje jak Ghana, Nigeria i Uzbekistan.

Zobacz także: Dlaczego Agata Kulesza wyszła w trakcie wręczenia Oscara dla “Idy”? Po latach wyjawiła sekret: “Już to opowiem, bo już mam dosyć plotek”

Jan Komasa na premierze filmu Boże ciało

Jan Komasa na premierze filmu Boże ciało

O czym jest film Boże ciało?

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw… – czytamy na stronie Filmweb.pl.


Anna Kalczyńska – Boże ciało, premiera filmu Jana Komasy

Anna Kalczyńska – Boże ciało, premiera filmu Jana Komasy

Ewa Błaszczyk – Boże ciało, premiera filmu Jana Komasy

Ewa Błaszczyk – Boże ciało, premiera filmu Jana Komasy

Edyta Pazura i Cezary Pazura – Boże ciało, premiera filmu Jana Komasy

Edyta Pazura i Cezary Pazura – Boże ciało, premiera filmu Jana Komasy

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×