Szukaj

Plejada gwiazd na 100-leciu ZAiKS-u: Kayah, Kasia Nosowska, Maryla Rodowicz, Edyta Herbuś, Sonia Bohosiewicz

ZAiKS 100-lecie

ZAiKS 100-lecie

ZAiKS ma 100 lat. Kreacje gwiazd na koncercie

Dzisiaj w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Na scenie wystąpili najwybitniejsi polscy twórcy, zarówno muzyki poważnej, jak i popowej czy jazzowej. Wyjątkowy koncert poprowadził duet Sonia Bohosiewicz i Artur Orzech. Patronat Honorowy nad obchodami objął prezydent Andrzej Duda.

W sumie dla zebranej publiczności zaśpiewało ponad 250 artystów, którzy wykonali blisko osiemdziesiąt niezapomnianych dzieł stworzonych przez ponad stu polskich twórców. Fani muzyki rozrywkowej mogli posłuchać takie gwiazdy jak: Maryla Rodowicz, Anna Jurksztowicz, Kayah, Kuba Badach, Andżelika Piechowiak, Organek czy Kasia Stankiewicz.

Podczas uroczystości wręczono także nagrody z okazji 100-lecia ZAiKS-u, które otrzymali Krzysztof Zanussi, Ryszard Horowitz, Jacek Cygan, Krzysztof Penderecki, Tomasz Stańko, Mirosław Bałka, Janusz Gajos, Agnieszka Duczmal, Leon Tarasewicz i Wiesław Myśliwski. Przy tej okazji przyznane zostaną również honorowe członkostwa ZAiKS.

Na uroczystej gali nie zabrakło także czołowych polskich celebrytek, które są bardziej lub mniej związane z branżą muzyczną. Swoje kreacje dumnie prezentowały na przykład: piosenkarka Lidia Kopania, tancerka Edyta Herbuś, prezenterka Anna Popek i Agata Steczkowska – siostra Justyny Steczkowskiej.

Zdjęcia w galerii.

Na imprezie było 40 gwiazd, ale wszyscy patrzyli tylko na Edytę Herbuś! Jej apetyczny biust o mało nie wypadł z tej obłędnej sukni!

Gwiazdy na pokazie kolekcji Anety Kręglickiej: Kasia Stankiewicz, Paulina Sykut, Natasza Urbańska

Tłum odkurzonych czwartoligowych celebrytów na gali MMA! Ale największym hitem był noworodek w beciku pozujący z mamą na ściance!


Edyta Herbuś – 100-lecie ZAiKS-u

Edyta Herbuś – 100-lecie ZAiKS-u

Lidia Kopania – 100-lecie ZAiKS-u

Lidia Kopania – 100-lecie ZAiKS-u

Sonia Bohosiewicz i Artur Orzech – 100-lecie ZAiKS-u

Sonia Bohosiewicz i Artur Orzech – 100-lecie ZAiKS-u

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×