NewsySpice Girls wydały oświadczenie i złamały serca fanów. Nie na takie wieści czekali wielbiciele na 25-lecie „Wannabe”

Spice Girls wydały oświadczenie i złamały serca fanów. Nie na takie wieści czekali wielbiciele na 25‑lecie „Wannabe”

Spice Girls - oświadczenie
Spice Girls - oświadczenie
Magda Kwiatkowska
01.07.2021 20:20, aktualizacja: 02.07.2021 09:59

Spice Girls w latach 90. były najpopularniejszym girlsbandem na świecie. Piękne wokalistki zgarniały wszystkie nagrody, brały udział w najważniejszych wydarzeniach oraz podpisywały kontrakt za kontraktem. Gwiazdy doczekały się nawet filmu pt. Spice World, który z miejsca stał się hitem w Wielkiej Brytanii, ponieważ widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć, jak wygląda ich życie od kulis.

Pięć pięknych i niezwykle utalentowanych dziewczyn podbiły listy przebojów na całym świecie, a bilety na ich koncerty wyprzedawały się w trybie ekspresowym. Mimo że przez cały czas były na topie, po sześciu latach podjęły decyzję o rozwiązaniu formacji. W kolejnych latach wracały na krótki czas, by choć na chwilę uszczęśliwić swoich fanów.

W ubiegłym roku jedna ze spicetek udostępniła zdjęcie Mel B, Mel C, Geri Halliwell i Emmy Bunton, które w ten sposób zapowiedziały swój powrót. Przez kilka miesięcy przygotowywały się do majowego występu w Dublinie. Na scenie zabrakło jedynie Victorii Beckham, która swoją nieobecność tłumaczyła licznymi obowiązkami zawodowymi.

Spice Girls przesuwa premierę EP-ki

Utwór Wannabe jest największym przebojem wokalistek. Piosenka była na pierwszych miejscach list przebojów w 37 krajach, przez co twórczość Spice Girls została okrzyknięta światowym fenomenem. Nic więc dziwnego, że gwiazdy postanowiły uczcić 25-lecie jego powstania. Kto wie, czy nie zakończyłyby kariery wcześniej, gdy nie ten ponadczasowy hit.

Już na początku lipca w streamingu oraz na nośnikach takich jak kasety i winyle miała pojawić się limitowana EP-ka, na której znajdzie się oryginalny singiel Wannabe oraz nigdy wcześniej niepublikowane demo piosenki. Spicetki przygotowały dla swoich fanów jeszcze kilka niespodzianek. Na nośnikach dostępny będzie również remix w wykonaniu Juniora Vasqueza oraz nigdy nieopublikowany utwór Feed Your Love.

Płyta winylowa i kaseta miały ukazać się w sprzedaży już 23 lipca, jednak z kilku powodów gwiazdy musiały przesunąć premierę na inny termin.

Z przykrością informujemy, że ze względu na bezprecedensowy popyt na winyle na całym świecie i trwającą pandemię nastąpi zmiana daty wydania płyty i kasety Wannabe25 Limited Edition Picture Disc. Miały zostać wydane 23 lipca, ale niestety teraz cofnęło się to na 27 sierpnia. Nie mamy nad tym kontroli, ale mamy nadzieję, że warto będzie czekać.

W dalszej części oświadczenia czytamy, że za kilka dni na rynku pojawi się cyfrowa EP-ka.

Cyfrowa EP-ka zostanie wydana 9 lipca, zgodnie z planem, zawierająca dema Wannabe i Feed Your Love. Możesz wstępnie zapisać EP-kę, korzystając z linku w naszym BIO, aby upewnić się, że otrzymasz utwory, gdy tylko będą dostępne w wersji cyfrowej.

Fani są zasmuceni tą wiadomością. Część z nich wróży zespołowi kolejny sukces.

 • Wydajcie też płytę CD, abyśmy zbytnio się nie denerwowali.
 • Oczywiście istnieje OGROMNE zapotrzebowanie!
 • Podbijcie listy przebojów jeszcze raz!
 • Warto poczekać.

Jubileuszową EP-kę można już zamówić w preorderze. Płytę winylową można kupić za ok. 83 złote. Spice Girls wypuści również jej limitowaną wersję z nadrukowanym zdjęciem. Za ten egzemplarz trzeba będzie zapłacić już ok. 115 złotych. Nieco mniej, bo 68 złotych zapłacimy za kasetę.

Z uwagi na zbliżający się termin premiery, przypominamy wam utwór Wannabe.

Planujecie kupić płytę lub kasetę?

 • Pierwszy koncert Spice Girls w 2019 roku (Dublin, Irlandia)
 • Slider item
 • Spice Girls
 • Spice Girls
 • Slider item
 • Slider item
 • spice girls
 • Adele ze Spice Girls
[1/8] Pierwszy koncert Spice Girls w 2019 roku (Dublin, Irlandia)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także