Halina Mlynkova zdradziła, co Czesi myślą o Polakach!
W zeszłym roku Halina Mlynkova wyszła za mąż za producenta muzycznego, Leszka Wronkę. Razem z synem i ukochanym zamieszkali na stałe w czeskiej Pradze.
Karolina Badziak
Od tamtej pory próbuje swoich scenicznych sił w Czechach. Ostatnio wygadała się, że planuje wydać swoje piosenki w języku czeskim.
Moja płyta już się tłumaczy, będziemy nagrywać za jakiś czas tam płytę, czeskie piosenki. Tam jest popularne śpiewanie piosenek z gitarą, dobrymi tekstami, kierunek folkowy i rock. Od września jestem w trasie koncertowej. Jutro jest ostatni z całej trasy koncertowej koncert w Warszawie w Polskim Radiu - powiedziała gwiazda w rozmowie z telewizją WP
Wyznała także, co Czesi myślą o Polakach.
Nie zauważyłam, żeby było negatywne nastawienie Czechów do Polaków. Czasami się coś nam wmawia. Zauważyłam, że Polacy są lubiani w Czechach. Większe napięcia są przy granicach. Wielu Czechów uważa Warszawę za centrum Europy. Ze strony Czechów jest podziw dla Polski, duży kraj, dużo możliwości. Przeprowadziłam się do Pragi na stałe, to prawda - dodała
Co za miłe słowa! :)