Każda ze znanych osób na 24 godziny ma dołączyć do wykwalifikowanych pracowników karetki pogotowia i przyglądała się pracy ratowników.
Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl gwiazdy musiały przejść szkolenie z pierwszej pomocy. Rozmawiały z wykwalifikowanymi pracownikami i towarzyszyły im w najtrudniejszych momentach pracy - wspólnie ratowały życie.
Cykl „Gwiazdy w karetce” to polska wersja holenderskiego formatu „On the ambulance with…” i będzie miał sześć odcinków. Jego celem jest popularyzowanie pierwszej pomocy i zachęcanie do jej udzielania.