NewsyNajwiększe gwiazdy TVN żegnają Miszczaka. Woźniak-Starak pękło serce, a Rozenek wróży „koniec ery”

Największe gwiazdy TVN żegnają Miszczaka. Woźniak-Starak pękło serce, a Rozenek wróży „koniec ery”

Gwiazdy TVN żegnają Edwarda Miszczaka
Gwiazdy TVN żegnają Edwarda Miszczaka
Weronika

07.06.2022 23:30, aktual.: 08.06.2022 00:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tą informacją żyją dziś media show-biznesowe w całym kraju. Edward Miszczak po 25 latach odchodzi z TVN. Dziennikarz od 1998 roku był członkiem zarządu i dyrektorem programowym stacji. Informacja o odejściu pojawiła się początkowo na portalu Press, następnie nieoficjalnie potwierdził ją portal Onet.

Do sieci wyciekł mail napisany przez Katarzynę Kieli – Prezes Warner Bros. Discovery w Polsce do wszystkich pracowników, w którym zawiadamia ich o decyzji dyrektora programowego TVN. W wiadomości znajduje się również informacja o pełnieniu do czasu odejścia przez Miszczaka nowej funkcji dyrektora pionu Programmingu.

Sytuację skomentował sam Edward Miszczak:

25 lat w telewizji to cała epoka, a TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia - napisał. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. TVN wyznaczał i wyznacza trendy. Zostawiam tu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi w tej drodze. Ponadto Kasia Kieli i wszyscy odpowiedzialni za rozwój TVN każdego dnia udowadniają, że można robić telewizję, którą widzowie kochają, i która po prostu jest najlepsza.Co prawda jeszcze nie żegnam się z firmą, ale już dziś bardzo chciałbym podziękować za tę wyjątkową podróż - kontynuował. W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu.

Gwiazdy TVN żegnają Edwarda Miszczaka

Decyzja Miszczaka wywołała smutek wśród wielu gwiazd, które to właśnie dziennikarzowi w główniej mierze zawdzięczają swoją karierę. Odejście dyrektora programowego stacji postanowiła skomentować między innymi Agnieszka Woźniak-Starak, która do obsady TVN-u przyszła po skandalu w TVP, w której to miała wyznać w rozmowie z gościem poza kamerami, że zażywa narkotyki.

Prezenterka opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie z Edwardem Miszczakiem i Magdaleną Boczarską. W ciepłych słowach pożegnała dyrektora, wstawiając ikonę pękniętego serduszka:

Dawno, dawno temu, za siedmioma morzami, za siedmioma górami, czyli gdzieś w Krakowie.. Co mogę powiedzieć? Świat się kończy! Ciężko sobie wyobrazić TVN bez Edwarda Miszczaka… – napisała.

Pożegnać Miszczaka postanowiła także Katarzyna Kolenda-Zaleska, która od 2016 roku pełni funkcję prezesa Fundacji TVN.

Pod zdjęciem, na którym pozuje razem z dziennikarzem, napisała kilka słów podziękowania, nazywając odejście przyjaciela "końcem świata".

Mistrz Edward Miszczak. Koniec epoki. Koniec świata. Nikt tak ja Ty nie nauczył nas czym jest telewizja. Dziękujemy ci Edwardzie za wszystko!

Małgosia Rozenek uderzyła w podobne nuty i określiła zmiany w obsadzie zarządu Discovery "końcem ery". Przypomnijmy, że 44-latka do stadniny gwiazd TVN dołączyła 10 lat temu, jako prowadząca Perfekcyjną Panią Domu. To właśnie Miszczak dostrzegł w niej potencjał i dał jej szansę na zawojowanie światem mediów. Kibicował jej zawodowo i prywatnie – był nawet gościem na jej ślubie z Radosławem Majdanem.

Edward Miszczak jest ojcem chrzestnym mojego sukcesu. Jest osobą, której zawodowo zawdzięczam najwięcej, jeśli nie wszystko, co osiągnęłam w telewizji. Uważam, że to jest koniec ery, bardzo ważnej ery w polskiej telewizji. Mam nadzieję, że pożegnanie takiego szefa, jakim był Edward, będzie na miarę jego wielkości – zwierzyła się ze swoich wspomnień i przemyśleń Plejadzie.

Wpisy gwiazd na temat odejścia Miszczaka nie pozostawiają złudzeń, że miały z nim bardzo dobry kontakt i trudno będzie go zastąpić.

Edward Miszczak – Sopot Top of the Top Festival 2021
Edward Miszczak – Sopot Top of the Top Festival 2021
screen Instagram Agnieszka Wozniak-Starak
screen Instagram Agnieszka Wozniak-Starak
screen Instagram Katarzyna Kolenda-Zaleska
screen Instagram Katarzyna Kolenda-Zaleska
Edward Miszczak - ślub Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana (fot. Jastrząb Post Exclusive)
Edward Miszczak - ślub Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana (fot. Jastrząb Post Exclusive)
Edward Miszczak - Gwiazdy Dzień Dobry TVN i Pytania na śniadanie
Edward Miszczak - Gwiazdy Dzień Dobry TVN i Pytania na śniadanie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także