ImprezyGwiazdy na prezentacji książki: Joanna Brodzik, Anna Jurksztowicz, Magdalena Schejbal

Gwiazdy na prezentacji książki: Joanna Brodzik, Anna Jurksztowicz, Magdalena Schejbal

Gwiazdy na prezentacji książki
Gwiazdy na prezentacji książki
Elwira Szczepańska

02.12.2022 05:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Syrewiczem oraz Jackiem Pałasińskim, które odbyło się 1 grudnia w Kinotece, PKiN w Warszawie. Okazją do spotkania było wydanie wywiadu-rzeki Co słychać? Zależy, co zagram.

Życie Stanisława Syrewicza zaczęło się w Azowie w dzisiejszej Ukrainie, zaznał skromnej egzystencji w PRL-u, a stan wojenny zastał go poza Polską. Tak zaczęła się jego międzynarodowa kariera, przez którą przewinęli się Nathalie Delone, Mick Jagger, Steven North, Chris Blackwell, John Frankenheimer i wiele innych sław. Z wieloma nadal przyjaźni się i pracuje - można przeczytać o bohaterze książki.

Jako że Syrewicz jest jednym z najwybitniejszych twórców muzyki ostatnich lat, nie mogło na evencie zabraknąć gwiazd. Jak się prezentowały?

Gwiazdy na spotkaniu autorskim. Kto się pojawił?

Wśród gości wieczoru pojawili się m.in. Joanna Brodzik, Anna Jurksztowicz, Jerzy Schejbal, Tatiana Sosna-Sarno, Katarzyna Janowska, Katarzyna Chrzanowska, Adek Drabiński, Krzysztof Wakuliński, Maciej Orłoś, Paulina Koziejowska, Magdalena Schejbal.

Naszą uwagę przyciągnęła Anna Jurksztowicz, która jest w dosyć trudnym momencie swojego życia. Po ponad trzydziestu latach wspólnego życia rozstała się z Krzesimirem Dębskim. Muzyk jazzowy, kompozytor i dyrygent w 1985 roku związał się z wokalistką, a ich rodzina szybko się powiększyła. Wspólnie wychowywali Radzimira i Marię. Przez wiele lat byli jedną z piękniejszych par w show-biznesie.

Na początku roku okazało się, że ich małżeństwo nie istnieje, a para podjęła decyzję o rozstaniu.

Rozwód z orzeczeniem o winie w przypadku nieślubnego dziecka i licznych zdrad, które nietrudno udowodnić, jest oczywisty. Ze względu na finanse na pewno będzie się ciągnął. A Anna, choć wygląda świetnie, jest już wykończona psychicznie. Gdy dzieci wyfrunęły z gniazda, chciała zawalczyć o siebie. Wydała płyty „Jestem taka sama” oraz „Dziękuję, nie tańczę”, „21 live”, stare przeboje w nowych aranżacjach i zamierzała zajmować się tym, co kocha, czyli muzyką – powiedziała w Na żywo przyjaciółka gwiazdy.

Natychmiast pojawiły się też doniesienia o zdradach kompozytora, które ten błyskawicznie zdementował i przyznał, że sam złożył pozew o rozwód. Dębski i Jurksztowicz już od kilku miesięcy spotykają się w sądzie. Jednak jak się okazuje, sfinalizowanie rozwodu w ich przypadku to nie jest łatwa sprawa.

Ania chce się jak najszybciej rozwieść i rozpocząć nowe życie. Cała sytuacja jest dla niej bardzo męcząca – mówił przyjaciółka wokalistki.

Tymczasem, mimo ciężkich chwil, Jurksztowicz pojawiła się na spotkaniu autorskim. Wyglądała bardzo dziewczęco z delikatnym, prawie niewidocznym makijażem i w rozpuszczonych włosach. Garnitur we wzorek eksponował szczupłą sylwetkę wokalistki. Całość dopełniły zamszowe buty i czarna torba średniej wielkości.

Zdjęcia w naszej galerii.

 • Jerzy Schejbal - Spotkanie autorskie ze Stanisławem Syrewiczem i Jackiem Pałasińskim
 • Joanna Brodzik - Spotkanie autorskie ze Stanisławem Syrewiczem i Jackiem Pałasińskim
 • Joanna Brodzik - Spotkanie autorskie ze Stanisławem Syrewiczem i Jackiem Pałasińskim
 • Anna Jurksztowicz na spotkaniu autorskim
 • Anna Jurksztowicz na spotkaniu autorskim
 • Anna Jurksztowicz na spotkaniu autorskim
 • Anna Jurksztowicz na spotkaniu autorskim
 • Magdalena Schejbal - Spotkanie autorskie ze Stanisławem Syrewiczem i Jackiem Pałasińskim
 • Tatiana Sosna-Sarno - Spotkanie autorskie ze Stanisławem Syrewiczem i Jackiem Pałasińskim
 • Spotkanie autorskie z Jackiem Pałasińskim
 • Spotkanie autorskie ze Stanisławem Syrewiczem
 • Maciej Orłoś, Paulina Koziejowska - Spotkanie autorskie ze Stanisławem Syrewiczem i Jackiem Pałasińskim
 • Krzysztof Wakuliński, Adek Drabiński - Spotkanie autorskie ze Stanisławem Syrewiczem i Jackiem Pałasińskim
[1/13] Jerzy Schejbal - Spotkanie autorskie ze Stanisławem Syrewiczem i Jackiem Pałasińskim
Zobacz także