ImprezyGwiazdy na Gali Businesswoman & life: Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, Jacek Rozenek, Anna Wyszkoni, Baron, Sandra Kubicka

Gwiazdy na Gali Businesswoman & life: Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, Jacek Rozenek, Anna Wyszkoni, Baron, Sandra Kubicka

Gwiazdy na Gali Rak'n'Roll
Gwiazdy na Gali Rak'n'Roll
Elwira Szczepańska
13.01.2023 22:00, aktualizacja: 14.01.2023 11:58

Fundacja Rak'n'Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji.

Prokopowicz na raka piersi zachorowała, kiedy miała 27 lat. W trakcie leczenia onkologicznego zaszła w ciążę. Lekarze zalecali jej usunięcie ciąży i kontynuowanie leczenia, bądź rezygnację z chemioterapii. W końcu znalazła takiego, który zdecydował się jej pomóc. Urodziła Leosia, a potem postanowiła dzielić się swoimi doświadczeniami. Założyła Fundację Rak’n’Roll. Wygraj Życie! Swoją drogę zakończyła w 2012 roku, ale jej następcy nie próżnują i kontynuują jej wspaniałą inicjatywę.

Od samego początku naszym celem było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej. Dzisiaj Rak’n’Roll pomaga kobietom i mężczyznom chorym na raka i ich bliskim. Działamy na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień. Utrudniamy życie rakowi, jak się da. Promujemy nowoczesną profilaktykę, w której zamiast straszyć chorobą, zachęcamy do regularnego potwierdzania zdrowia - czytamy na stronie findacji.

Do działań przyłączają się też znani i lubiani. Na Gali Businesswoman & life, która odbyła się w piątek 13 stycznia, nie zabrakło gwiazd. Kto się pojawił?

Gwiazdy na Gali Businesswoman & life. Kto się pojawił?

W warszawskim hotelu Verte Warsaw Autograph Collection odbyła się uroczysta gala charytatywna na rzecz Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj życie!, której organizatorem był magazyn Businesswoman & life. Podczas imprezy odbyła się premiera i licytacja kalendarza Osobistości Biznesu na rzecz osób z chorobą nowotworową, a całkowity dochód ze sprzedaży i licytacji przekazywany zostanie na rzecz Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj życie.

13 stycznia na Gali pojawili się: Zofia Zborowska, Andrzej Wrona, Jacek Rozenek, Anna Wyszkoni, Baron, Sandra Kubicka, Jaga Hupało. Te gwiazdy znane są z tego, że wspierają różne inicjatywy związane z pomaganiem ludziom w potrzebie.

Do tego niektóre z nich miały doświadczenia z nowotworem. Zborowska, kiedy była w ciąży odkryła, że ma czerniaka. Z rakiem walczyły też Wyszkoni i Biedrzyńska.

Jak wyglądały gwiazdy? Zdjęcia w naszej galerii.

  • Anna Wyszkoni - Gala Rak'n'Roll 2023
  • Sandra Kubicka, Baron - Gala Rak'n'Roll 2023
  • fot. AKPA
  • Zofia Zborowska - Gala Rak'n'Roll 2023
  • Zofia Zborowska, Andrzej Wrona - Gala Rak'n'Roll 2023
  • Jacek Rozenek - Gala Rak'n'Roll 2023
  • Adrianna Biedrzyńska - Gala Rak'n'Roll 2023
  • Jaga Hupało - Gala Rak'n'Roll 2023
  • Baron - Gala Rak'n'Roll 2023
[1/9] Anna Wyszkoni - Gala Rak'n'Roll 2023
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także