NewsyJest poprawa! Partnerka Gienka Loski podzieliła się wzruszającą opowieścią

Jest poprawa! Partnerka Gienka Loski podzieliła się wzruszającą opowieścią

Gienek Loska stan zdrowia
Gienek Loska stan zdrowia
Zuza Maciejewska
17.09.2018 11:20, aktualizacja: 17.09.2018 14:40

Gienek Loska to artysta, który sympatię polskiej publiczności zdobył w programie X-Factor. Jakiś czas temu muzyk, odwiedzając mamę na Białorusi, uległ poważnemu wypadkowi. Cztery miesiące później informacja ta dobiegła do polskich mediów, a jedna z fundacji prowadzi właśnie zbiórkę na jego leczenie. Jak zareagował muzyk na tę wiadomość?

Przypomnijmy, że Loska zanim trafił do właściwego szpitala przeszedł długą drogę. Chociaż i to nie jest do końca rozwiązaniem jego problemów. Lecznica, w której przebywa, daleka jest ideałów. Podobno początkowo do muzyka nie została dopuszczona ani jego matka, ani partnerka. Jakby tego było mało, cała załoga poszła na urlop.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zabranie Gienka do domu. Matka mężczyzny ma jednak zbyt niską emeryturę, by w pełni zadbać o będącego w ciężkim stanie syna. Stan zdrowia Loski nie pozwala także na to, by przetransportować go do Polski.

Najbliżsi muzyka się jednak nie poddają. Jego partnerka Agnieszka Stawicka robi wszystko, by pomóc ukochanemu. Chociaż początkowo nie chciała nagłaśniać sprawy, stwierdziła, że tak najszybciej zbierze pieniądze na jego leczenie. Na ten moment kobieta zbiera środki, które umożliwią zakup specjalistycznego łóżka medycznego. Zabrałaby je z sobą na Białoruś.

Okazuje się, że nie tylko Agnieszka jest wdzięczna ludziom dobrej woli za to, że dokładają swoją cegiełkę do jego leczenia. Reakcja muzyka na wiadomość, że w Polsce trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie, jest wzruszająca:

Gdy usłyszał, że tyle osób jest zmartwionych jego stanem zdrowia, otworzył oczy, a po policzkach spłynęły mu łzy – relacjonowała Stawicka w Dzień Dobry TVN.

Zbiórkę pieniędzy prowadzi Polska Fundacja Muzyczna. To właśnie ona próbuje obudzić Gienka.

https://www.facebook.com/polskafundacjamuzyczna/posts/2153391608027756

  • Gienek Loska
  • Gienek Loska
  • Gienek Loska
  • Gienek Loska gra i śpiewa na ulicy w Warszawie ns Starym Mieście YouTube
  • Koncert Gienka Loski na Starym Mieście w Warszawie
  • Gienek Loska
  • Gienek Loska
[1/7] Gienek Loska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także