NewsyGienek Loska po udarze mózgu. Mamy informacje na temat stanu zdrowia zwycięzcy X Factor

Gienek Loska po udarze mózgu. Mamy informacje na temat stanu zdrowia zwycięzcy X Factor

Gienek Loska
Gienek Loska
Tila Nowak

21.07.2019 13:30, aktual.: 25.07.2019 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gienek Loska rozpoczął swoją przygodę z show-biznesem od udziału w popularnym muzycznym show X Factor, w którym zdobył serca uczestników nie tylko swoją muzyką, ale i historią. Pokonał w programie nawet Michała Szpaka, a mając 17 lat uciekł z Białorusi w pogoni za lepszym życiem.

Jestem polskim Białorusinem, który nie ma już żadnych praw białoruskich. Mam polskie obywatelstwo. Kiedyś słowa po polsku nie umiałem, dziś mówią, że nie słychać u mnie wschodniego akcentu. Proszę pamiętać, że jestem muzykiem, dźwiękowcem, mam słuch absolutny, choć nie dosłyszę na jedno ucho. Uczę się języka jak partytury - wyznał w szczerym wywiadzie dla Vivy.

Niestety w maju 2018 roku doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Warunki sanitarne panujące na Białorusi, gdzie w dalszym ciągu przebywa pozostawiają wiele do życzenia. Choć jego stan się polepszył to przed nim daleka droga, aby wyjść na scenę. Gienek Loska nie pochodzi z zamożnej rodziny, a koszty leczenia są porażające. Już niedługo czeka go bardzo mozolna rehabilitacja, co również będzie wymagało dużego zastrzyku gotówki. Na szczęście może liczyć na wsparcie najbliższych i Polskiej Fundacji Muzycznej, która zaangażowała się, aby zebrać pieniądze na jego leczenie. Na oficjalnej stronie fundacji niedawno pojawiło się oficjalne oświadczenie o stanie zdrowia muzyka.

Stan neurologiczny Gienka w dalszym ciągu jest bardzo poważny, wszyscy walczymy o jego poprawę, a najbardziej walczy Gienek. Niezmiennie dzięki Waszej pomocy ma zapewnioną opiekę medyczną, leczenie, pielęgnację, masaże i ćwiczenia — to się dzieje regularnie i codziennie dzięki zbieranym na fundacyjne konto środkom. Przede wszystkim bezcenna jest obecność kochających bliskich, którzy czuwają i opiekują się nim w dzień i w nocy — czytamy w oficjalnym komunikacie.

Choć wyraźny brak poprawy stanu zdrowia może niepokoić, to pracownicy fundacji dalej trzymają za niego kciuki. Zorganizowali dla niego specjalną muzykoterapię. Bo przecież co innego może przywrócić mu zdrowie, jak nie ukochana muzyka. W trakcie jednej z sesji odtworzono nawet jedną z powieści Edwarda Stachury. Podobno Gienek Loska zareagował na nią bardzo żywiołowo i słuchał nagrania w ogromnym skupieniu.

Ostatnio wdrożyliśmy regularną „muzykoterapię”. Poprosiliśmy zaprzyjaźnionych muzyków, żeby nagrali autorskie CD z muzyką, którą Gienek lubi i już ją dostał. Kolejni Przyjaciele, którzy teraz chcą się włączyć właśnie przygotowują nowe, kolejne płyty. Oczywiście kupiliśmy i zawieźliśmy mu sprzęt do słuchania. Reakcja Gienka była nadspodziewanie dobra, więc teraz Jego Mama kontynuuje sesje 3 razy dziennie — pisze Polska Fundacja Muzyczna.

Mamy ogromną nadzieję, że Gienek Loska szybko odzyska sprawność i ponownie zaśpiewa dla nas na scenie, a przede wszystkim będzie mógł wrócić do Polski, gdzie na stałe przebywa jego partnerka i syn.

  • Gienek Loska stan zdrowia
  • Gienek Loska ciężki stan
  • Gienek Loska
  • Gienek Loska
  • Gienek Loska
  • Gienek Loska
  • Gienek Loska śpiewa na ulicy przed kościołem
[1/7] Gienek Loska stan zdrowia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także