NewsyOficjalnie. To koniec kariery Gerarda Pique! Jego dni są policzone!

Oficjalnie. To koniec kariery Gerarda Pique! Jego dni są policzone!

Gerard Pique kończy karierę sportową
Gerard Pique kończy karierę sportową
Zuza Maciejewska

21.06.2018 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zaledwie wystartowały, pojawiają się już deklaracje, że dla niektórych przygoda z piłką musi się zakończyć. Taką decyzję podjął Gerard Pique, prywatnie partner i ojciec dzieci Shakiry, a zawodowo piłkarz hiszpańskiej drużyny, który w reprezentacji rozgrywa ostatnie spotkania.

Zanim Pique podjął decyzję o odejściu, myślał nad nią od wielu miesięcy. Pierwsza szansa na opuszczenie kadry narodowej pojawiła się już w październiku. Hiszpańskim kibicom nie spodobało się, że piłkarz popiera niepodległościowe dążenia Katalonii. Wówczas jednak emocje udało się ostudzić, a kariera w reprezentacji nie została zagrożona.

Teraz Gerard Pique wycofać się jednak już nie może. Jak przyznał w jednym z wywiadów, to odpowiedni moment by odejść z drużyny:

To był przemyślany wybór i to normalne, że tak się stanie. Nie ma co o tym myśleć. Chcę odejść jako mistrz świata. To jest mój cel.

Możliwe jest, że plan ten uda się zrealizować. Zwłaszcza że po dwóch meczach na mundialu Hiszpanie zapisali na swoim koncie cztery punkty. Po męczącym spotkaniu z Iranem (1:0), gola na wagę trzech oczek zdobył Diego Costa. Szansa na zdobycie kolejnych punktów już w poniedziałek, wtedy na boisku drużyna spotka się z reprezentacją Maroko, która wczoraj przegrała z Portugalią:

Brakuje nam jeszcze trochę do awansu do 1/8 finału, ale najważniejszym zadaniem było zwycięstwo. W kolejnym spotkaniu chcemy uzyskać lepszy wynik niż Portugalia i wyjść z grupy z pierwszego miejsca.

Dodajmy, że minęło już piętnaście lat od kiedy Pique zadebiutował w kadrze młodzieżowej. W Hiszpanii rozegrał 100 meczów. Jak przyznaje piłkarz, jego celem jest liczba 105.

  • Gerard Pique z Shakirą
  • Slider item
  • Gerard Pique – Mundial 2018
  • Shakira z Gerardem Pique i synami, Sashą i Milanem
  • Gerard Pique z dziećmi
  • Shakira z Gerardem Pique i synami, Sashą i Milanem
  • Gerard Pique bez koszulki
  • Gerard Pique zaostrza konflikt z kibicami i zawodnikami Realu Madryt. fot. Facebook.com
[1/8] Gerard Pique z Shakirą
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także