ExclusiveEdyta Górniak otworzyła się w temacie domu: "Żyję trochę jak Elon Musk". Willę w górach wynajmuje, a jedyny apartament posiada w zupełnie innym miejscu

Edyta Górniak otworzyła się w temacie domu: "Żyję trochę jak Elon Musk". Willę w górach wynajmuje, a jedyny apartament posiada w zupełnie innym miejscu

Edyta Górniak, Elon Musk
Edyta Górniak, Elon Musk
15.11.2022 07:00

Edyta Górniak pochodzi z Ziębic koło Opola. Rodzinną miejscowość opuściła bardzo wcześnie, bo jako nastolatka. Od najmłodszych lat jest związana ze sceną. Przełomem dla jej kariery okazał się udział w musicalu Metro. To wtedy drzemiący w niej potencjał dostrzegła TVP, która zaproponowała jej wyjazd na Eurowizję. Występ na międzynarodowym konkursie otworzył diwie drzwi do wielkiej kariery.

Dziś Edyta jest gwiazdą, która regularnie koncertuje i pracuje nad piosenkami w najróżniejszych zakątkach świata. Życie rozchwytywanego artysty wiąże się z częstą zmianą miejsca pobytu. Gwiazda miała już okazję mieszkać w Los Angeles, Lizbonie, Londynie, Berlinie, Krakowie, Warszawie, a ostatnio w okolicach Zakopanego. Długimi miesiącami plotkowało się, że to właśnie w górach kupiła dom. Teraz okazuje się, że gwiazda zdecydowała się jedynie na wynajem imponującej willi z drewna.

Gdzie Edyta planuje zamieszkać w najbliższym czasie? Gdzie znajduje się jedyny apartament, którego właścicielką jest piosenkarka? O szczegółach opowiedziała reporterce Jastrząb Post.

Gdzie mieszka Edyta Górniak?

Podczas pobytu w Azji Edyta zdecydowała się wynająć swój góralski dom. Okazuje się, że oferta na chwilę obecną jest nieaktualna:

Już jestem w Polsce, więc na razie nie można wynająć mojego domu. Po tych wszystkich działaniach na pewno jadę do moich górali się przytulić, odwiedzić owieczki, pośpiewać z góralami, zjeść pyszne jedzenie. Będę na chwilę w domu.

Edyta nie ukrywa, że nie chce inwestować w nieruchomości. O wiele chętniej je wynajmuje i zatrzymuje się w nich na tak długo, jak uważa to za słuszne:

Ja wypożyczam. Nigdy nie kupuję nic na własność, bo nie jest to dla mnie żadna wartość, wręcz takie obciążenie, że miałabym być przywiązana do jakiegoś miejsca przez trzydzieści, czterdzieści lat. Oczywiście, zawsze szanowałam to, że ludzie potrafią wziąć kredy, po to, żeby mieć jeden dom w jednym miejscu w jednej miejscowości przez wiele lat. Ja uwielbiam odkrywać świat i wydaję pieniądze na to, żeby sobie wynajmować różne miejsca w różnych częściach świata. Miałam kiedyś kupiony swój.

Jedyne miejscem, w którym Górniak ma własny dom, jest Portugalia. Apartament w Lizbonie kupiła krótko po wydaniu drugiej międzynarodowego albumu Invisible, która szczególny sukces odniósł właśnie tam, pokrywając się srebrem. Styl życia, jaki prowadzi gwiazda, kojarzy się jej ze stylem multimiliardera Elona Muska:

Mam jeszcze Portugalię, to to kupiłam. Ale z zasady żyję trochę jak Elon Msuk. Myślałam, że jestem jedyny taki freak, że tu trochę pobędę u przyjaciół, tu w hotelu. Na razie dla mnie byłoby to bardzo duże obciążenie.

Wokalistka przyznała, że to daje jej poczucie bezpieczeństwa:

Tak jak ludzie odnajdują bezpieczeństwo w jednym miejscu w życiu, to ja odnajduje bezpieczeństwo w wolności. Dla mnie najpiękniejsze jest to, że mogę być w jakimś miejscu dopóki mnie to cieszy i dopóki się czegoś uczę. Świat jest taki piękny, że ja musiałabym mieć 100 domów, więc to się nie kalkuluje.

Cała rozmowa poniżej:

Edyta Górniak w Portugalii
Edyta Górniak w Portugalii
Edyta Górniak w Portugalii
Edyta Górniak w Portugalii
Edyta Górniak kupiła prezent Allanowi
Edyta Górniak kupiła prezent Allanowi
Edyta Górniak w Portugalii
Edyta Górniak w Portugalii
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także