Święta u Kurskich. Tak prezes TVP z żoną udekorowali dom. Mała Anna Klara w centrum uwagi

Święta u Kurskich

Święta u Kurskich

W domu Jacka Kurskiego zapanowała iście świąteczna atmosfera. Dom prezesa TVP został stylowo przyozdobiony, a jego żona i córka w Mikołajki włożyły identyczne kreacje. Mamy zdjęcia.

To będą pierwsze święta małej Anny Klary Teodory – córki prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego żony Joanny, która przyszła na świat 9 miesięcy temu. Joanna Kurska już kilka dni temu zadbała o to, by dom ozdobiły jodłowe wieńce, żywe choinki ze światełkami i wstążkami, lampiony, a nawet kolorowy dziadek do orzechów.

Święta w domu Jacka Kurskiego i jego rodziny

6 grudnia Mikołaj przyniósł dziewczynce grzechotkę z misiem Paddingtonem, bawiła się nią ubrana w uroczą sukienkę w szkocką kratę. Podobną, miała na sobie Joanna. Obie wyglądały przez okno, czekając na prezenty, a razem z nimi… kot!

Anna Klara Teodora jest oczkiem w głowie całej rodziny Kurskich. Imiona dostała po matce Jacka Kurskiego – senator RP Annie Kurskiej, jej siostrze Klarze i matce Teodorze. Te trzy kobiety mieszkały przed II wojną światową na Podolu, w majątku Koszyłowce (kiedyś były to polskie tereny, dziś należą do Ukrainy).

Gdy moja mama trafiła do szpitala, Joanna była przy mnie. Miałem poczucie, że Bóg jedną ukochaną kobietę mi zabiera, a drugą daje. Tak zresztą widziała to moja mama, w naszej ostatniej rozmowie. Dlatego jestem szczęśliwy, że sama Joanna zaproponowała, by nasza córka miała na imię Anna po mamie. A nawet pełniej – w linii kobiet w naszej rodzinie z polskiego Podola – mówił szczęśliwy Kurski tuż przed narodzinami córki.

Niedawno zdradził coś jeszcze, a skłonił go do tego udział w świątecznej akcji fundacji Pomaganie jest trendy.

Prezes TVP razem z innymi, znanymi osobami przeczytał bajkę o duszku Babu, która przybliża problemy dzieci urodzonych za wcześnie. Okazuje się, że sam ma takie doświadczenia.

Żona trafiła miesiąc przed planowaną datą porodu do szpitala, bo był niepokój, że zaczyna się akcja porodowa. Najstarszy syn Joanny jest wcześniakiem, urodzonym dwa miesiące przed terminem, baliśmy się, że nasza córka może urodzić się w 35. a może nawet 34. tygodniu – wyznał w „Super Expresie” i dodał: – Uważam, że mam bardzo dzielną żonę. To od niej wiem, jak wygląda walka o życie dziecka, które rodzi się za wcześnie i strach o to, czy przeżyje matka – tłumaczył prezes TVP.

Jak udało nam się dowiedzieć, Kurscy spędzą święta w rodzinnym, choć bardzo wąskim gronie ze względu na epidemię koronawirusa. Anna Klara Teodora i jej rodzeństwo znajdą pod choinką jeszcze masę innych prezentów.

 


Świąteczne dekoracje w domu Kurskich (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Świąteczne dekoracje w domu Kurskich (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Świąteczne dekoracje w domu Kurskich (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Świąteczne dekoracje w domu Kurskich (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Świąteczne dekoracje w domu Kurskich (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Świąteczne dekoracje w domu Kurskich (fot. Jastrząb Post Exclusive)

Komentarze

 • Gość pisze:

  Niech ten człowiek zniknie.Chwali się życiem za pieniądze podatników.Wstydu nie ma.A żonce to nie przeszkadza że brak mu moralności i człowieczeństwa.A starsze dzieci unieważnione bo ma nową rodzinkę.Tfu

 • Gośc pisze:

  Jak w czasie 2 wojny światowej, hitlerowcy w domu cudowni, ciepli, melomani, przytulający dzieci a potem zabijanie innych ludzi i ponownie umyte rączki i rodzinna sielanka. Jak można tak żyć?

 • Smutna pisze:

  Makabra , może wszyscy nowelę nagracie, normalny człowiek Polak, nie zazdrości nie obgaduje, i czy życzę wszystkiego dobrego, a tu wszystkie bajcarze, madrale i zazdrośniki, tak uznaje nasza „wiara chrzescijanska”!

 • Gość pisze:

  Mała dziewczynka słodziaczek.Rozumiem że w małżeństwach się nie układa i czasami najlepszym rozwiązaniem jest rozwód ale nie kościelny!!!jeszcz w dodatku po tylu latach małżeństwa .Teraz mając kase można wszystko załatwić takie czasy

 • GośćNelly pisze:

  Starsi ludzie z dzieckiem hahaha

 • Gośćkuc pisze:

  Powiem rak …nikt jadu nie puszczą tylko gdybym miała jedną dziesiątą ich jest oj to bym miała dom udekorowany orzeł służbę a tak dostaję 1.222 zł I rządzę .Resztę pozisrawiam Wam co mam z tych pieniążków żyć ….

 • Ewa pisze:

  Piszą bo zazdroszczą.

 • Gość pisze:

  Jak cwierkaja ptaszki dzidzius z in vitro. Jeśli to prawda to szkoda, że rodzice hipokryci

 • Gość pisze:

  Weszli w nowy związek tak bywa tylko ten rozwód kościelny żałosny

 • ANIA pisze:

  Zgadzam się z Panią.
  Ludzie niedowartościowani tak maja6.
  Przykre to.

 • Gagunia pisze:

  Gdzie jest mój komentarz?

 • Gagunia pisze:

  Żałosny człowieczek razem ze swoją żoneczką.Hipokryci tak jak większość w PIS . Rozwody kościelne po znajomości.Ciekawe co będzie robił po ich upadku.Po co to o nim pisać.

 • Gośćefka pisze:

  Spojrzlam na siebie. Nic nie nie dotyczy. A Kurski to taki katolik jak z koziej doopy rajzetasze. Rozwód kościelny potylu latach małżeństwa. W kościele okazuje się wszystko można, kasa się liczy.

 • Gość pisze:

  A może wspomni Pan o swoich dzieciach tych starszych z pierwszego małżeństwa to też im się należy.. a zyskałby Pan lepsze notowania mając zdjęcie z prawdziwa Pana rodzina czyli macocha Pana starszych dzieci, małe dziecko z drugiego małżeństwa Pan i ta druga żona .. trzeba myśleć Panie Kurski tak jak w serialu Kiepskich.

 • Poloo pisze:

  Niech się się weźmie do roboty, za naszą forsę żyje e przrpychu.i celebrytuje w głowach im się przewróciło. Wstyd,