Szukaj

Księżna Belgii wzięła ślub. Kreacja bardzo w stylu księżnej Kate, ale czy ładniejsza?

ALIX DE LIGNE

Ślub księżnej Belgii Alix de Ligne

W ubiegłą sobotę księżniczka Alix de Ligne i hrabia Guillaume Dampierre wzięli ślub. Ceremonia odbyła się na zamku Beloeil. Zaproszonych zostało 800 gości, wśród nich znaleźli się także członkowie rodziny wielkoksiążęcej z Luksemburga. Podano informację, że księżniczka Alix zrzekła się praw do sukcesji tronu Belgii, jednak tytuły zostały przy niej.

Panna młoda założyła suknię belgijskiego projektanta Geralda Watelet, welon z 1810 roku i tiarę należącą do jej rodziny. Suknia była stylizowana na starą, a księżniczka prezentowała się w niej zjawiskowo. Ślubu parze młodej udzielił Monseigneur Harpigny. Wśród gości była belgijska królowa Matylda, książę Amedeo i jego żona, księżna Elisabetta oraz Wielki Książę Luksemburga.

Porównując suknię księżnej Belgii i księżnej Kate możemy dostrzec lekkie podobieństwo. Przypomnijmy, że suknia Kate Middleton była z długim trenem. Zaprojektowała ją Sarah Burton z domu mody Alexander McQueen. Góra sukni dopasowana, z dekoltem, zdobiona koronką. Wybranka księcia Williama na głowie miała królewską tiarę Królowej Elżbiety II. 

Która ładniejsza?

Zobacz: Księżna Kate jest w trzeciej ciąży? Te zdjęcia nie pozostawiły internautom wątpliwości!

ALIX DE LIGNE

Suknia ślubna księżniczki Alix de Ligne

Księżna Kate w sukni ślubnej od Sary Burton. Cena: 380 tys. dolarów (fot. ONS)

Księżna Kate w sukni ślubnej

 


Czyja suknia ślubna podoba Ci się bardziej?

×